Mobil

Türk tüketicisinin büyük ekran sevdasına Honor'dan cevap!

Honor, dünya trendlerini takip eden Türk tüketicisinin beklentilerini karşılıyor ve büyük ekranlı telefonlarını Türkiye pazarına sunmaya devam ediyor. Peki Türk kullanıcıları bununla yetinebiliyor mu?

Türk tüketicisinin büyük ekran sevdasına Honor'dan cevap!

Honor, dünya trendlerini takip eden Türk tüketicisinin beklentilerini karşılıyor ve büyük ekranlı telefonlarını Türkiye pazarına sunmaya devam ediyor.

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre büyük ekranlı telefonların trend olmasıyla beraber Türk tüketicisi de ekran tercihini bu yönde kullanmaya başladı. Fiyat performans oranı yüksek modellerini Türkiye’ye getiren Honor, tüketici yönelimleri ile tercih edilen büyük ekranlı telefonlarını çoğaltmayı hedefliyor.

Türk tüketicisinin büyük ekran sevdasına Honor'dan cevap!

Türkiye'de satılan Honor marka en küçük ekranlı cep telefonu 5.45 inç ile Honor 7S modeli olurken en büyük ekran boyutu ise 6.5 inç büyüklüğünde olan Honor 8X modeli. Diğer modeller de 5.65 ile 6.5 inç aralığında bulunuyor ve resmi olarak satışta olan modeller genelde bu büyüklükte bir ekrana sahip.

Ekran gövde oranlarını yüzde 90’ın üzerine çıkarmayı başaran Honor, günümüzde ürettiği telefonlarda küçük bir gövdeye daha büyük bir ekran yerleştirmek için çalışıyor. Honor, bir telefonun alt çerçevesinin genişliğini 4.25 mm'ye kadar daraltmak ve en yüksek kalitede akıllı telefonları rekabet etmek için yüzde 91 ekran gövde oranına ulaşmak için gelişmiş çip üzerinde film (COF) teknolojisi ve patentli bir anten tasarımı kullanıyor.

Bu tasarım sayesinde örneğin Honor 8X modelinde 5.5 inç boyutunda bir gövdeye 6.5 inç bir ekran sığdırılabiliyor. Giderek büyüyen ekranlar dünyada olduğu gibi Türkiye'de de bu tarz telefonların ilgi görmesine yol açıyor. Özellikle video içeriklerin artması, telefonların sadece iletişim değil aynı zamanda bir eğlence ve vakit geçirme aracı haline gelmesi gibi sebeplerden dolayı büyük ekranlı telefon satışları ciddi oranda artmaya başladı.

Bir telefonun ekranının büyük olması özellikle eğlence amaçlı kullanımlarda, video izlerken ya da sosyal medyada gezinirken kullanılıyor. Tüketiciler daha büyük ekranı aynı zamanda film ya da video izlemek için de kullanıyor. Bu sayede yolda, toplu taşımada ya da bir şeşi beklerken vakit geçirme amaçlı cep telefonu kullanımı daha keyifli hale geliyor.

Yorumlar
Nazlıcan, ipek ve arkadaşları...i
büyük ekrana da pil gerekir..en az 6000 mah..olmalı ve hatta ötesi . film seyridilebilsin. 3000 mah..ile ne film seyredilir ne o ekranın hakkı ödenir.. ayrıca 5G özelliklerinide taşımalı..HONOR.. ve samsung,un üstünde olmalı ayrıca fiyatıda düşük olmalı ki vatandaş alabilsin..ekonomi ne halde görülmekte..millet aç,,kısmetinden kesip telefon alıyor..ona göre hareket et..honor... I love you honor... hihihihiihi
Cevapla
Abbas
3310 2 hafta gidiyor temizzz
Yanlış
Kardes ben meizu 16th kullanıyorumm. Pili 3010 mah ve günü fazla fazla çıkarıyor.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.