Mobil

Huawei Mate 40 kamerasıyla bir ilke imza atacak

Huawei Mate 40 serisi için sekizgen veya altıgen bir kamera tasarıma olacağını düşündüren paylaşımlar yapıldı.

Huawei Mate 40 kamerasıyla bir ilke imza atacak

Akıllı telefonlar dünyasında, büyük üreticiler arka panelin benzersiz tasarımı ve kamera kurulumu ile kendilerini farklılaştırmaya çalışıyorlar. Apple ve Google'dan kareler, Samsung'dan bir dikdörtgen, OnePlus ve Moto'dan bir daire veya Nokia'dan dağınık kamera tasarımları gördük.

Mate 40 farklı bir kamera tasarımıyla geliyor!

Şimdiye kadar Mate 40 hakkında ki sızıntılar, dört kameranın siyah düğme benzeri bir daire şeklinde toplandığı ve flaşın yanda olduğu Huawei Mate 30 ailesine benzer bir tasarıma işaret ediyordu. Ancak Huawei yöneticisi He Gang tarafından yayınlanan görüntü yeni bir kamera tasarım olacağını düşündürüyor.

Yakın zaman önce Huawei yöneticisi He Gang tarafından yapılan paylaşıma göre, Mate 40 serisinin arkasında altıgen veya sekizgen düzene sahip kamera tasarımı yer alması öngörülüyor. Resmi bir teaser'a göre Huawei Mate 40 serisinden en az bir telefon altıgen veya sekizgen kamera tasarımına sahip olacak. Buradan da serinin diğer modellerinde daha farklı kamera tasarımları olabileceğini tahmin ediyoruz.

Resmi tanıtım etkinliği 22 Ekim'de gerçekleşecek o zamana kadar sadece varsayımlarda bulunabiliyoruz. Ancak Huawei'nin tanıtım etkinliğinden sonra kesin olarak neler olup bittiğini öğreneceğiz.

Huawei'nin yeni tasarım çizgisinin hayli göz alıcı durduğunu söyleyebiliriz. Elbette telefonun satılmasını sağlayan tek unsurun tasarım olmadığı da aşikar. Bakalım Çinli üretici yeni amiral gemisi modeli ile beklentileri karşılayabilecek mi? Bunu yakında göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.