Huawei Mate 40 tanıtım tarihi açıklandı!

Merakla beklenen Huawei Mate 40 ailesinin tanıtım tarihi açıklandı! İşte detaylar!

Huawei Mate 40 tanıtım tarihi açıklandı!

Akıllı telefon pazarının en önemli temsilcilerinden birisi olan Huawei, yeni amiral gemi modellerini görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Şirketin CEO'su Richard Yu tarafından yapılan açıklama ile birlikte, Huawei Mate 40 ailesinin tanıtım tarihini de öğrenmiş olduk. İsterseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve modeller hakkındaki son bilgileri sizlerle paylaşalım!

Huawei Mate 40 tanıtım tarihi açıklandı!

Son bir senedir zor günler yaşayan Çin merkezli teknoloji devi Huawei, yeni tepe modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. Mate 40 Serisi hakkında uzun zamandır söylentiler söz konusuydu ancak sonunda yetkili bir ağızdan açıklama geldi. Şirkette CEO'luk görevini yürüten Richard Yu, Huawei Mate 40 ailesinin tanıtım tarihini açıkladı. Buna göre bahsi geçen telefonlar, 22 Ekim 2020 tarihinde karşımıza çıkacak. Ayrıca cihazlar yine 22 Ekim'de ön siparişte olacak ve 30 Ekim'de Çin pazarı için raflardaki yerini alacak.

Telefonların global pazara gelmesi noktasında ise henüz herhangi bir bilgi yer almıyor. Ancak tahminler, 2020 bitmeden Huawei Mate 40 serisinin diğer pazarlarda satışa sunulamayacağını ifade ediyor. İsterseniz şimdi de bu modelleri kısaca mercek altına alalım. Alınan bilgilere göre 22 Ekim'de Mate 40, Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro+ olmak üzere üç farklı cihaz sahneye çıkacak. Bu telefonların hepsi de gücünü Kirin 9000 yonga setinden alacak. Ayrıca Huawei tanıtım etkinliğinde bu işlemciye ve telefonlarda kullanılan hızlı şarj teknolojisine yoğunlaşacak. Bakalım söz konusu telefonlar beklentileri karşılayacak mı? Bekleyip göreceğiz.