Mobil

Huawei Mate 40 Türkiye'ye gelmeyebilir!

Merakla beklenen akıllı telefonlardan biri olan Huawei Mate 40, yaşanan işlemci sorunlarından dolayı her pazarda satışa sunulmayabilir.


ABD Başkanı Donald Trump'ın Huawei hakkında vermiş olduğu ambargoyu uzatma kararı sonrasında şirketin işlemci konusunda çeşitli sorunlar yaşayabileceği konuşuluyordu. Bu konuşulanlar yakın zaman içerisinde gerçeğe dönüşecek gibi gözüküyor. Öyle ki ambargonun yan etkileri yavaş yavaş kendisini göstermeye başladı bile. Kirin işlemcilerinin üretimi noktasında çeşitli şirketler ile güç birliği yapan Huawei'nin artık bazı ABD tabanlı şirketlerle işbirliğine gidememesi, işlemci üretimi yapamayacağı anlamına geliyor. Yeni telefonları için yeterli sayıda yonga setine sahip olmayan Çin merkezli şirketin ne yapacağı merakla bekleniyor.

Huawei Mate 40 Türkiye'ye gelmeyebilir!

Ambargo sonrasında özellikle ABD'li şirketlerle iş yapamayan Huawei, Kirin işlemcileri de üretemiyor. Bu bakımdan zorda kalan şirketin Huawei Mate 40 modelini bazı pazarlarda piyasaya sürmeyeceği ifade ediliyor. Gücünü muhtemelen Kirin 1000 işlemcisinden alacak olan telefonun bu sebepten dolayı ülkemize gelmeme ihtimali de ortaya çıkıyor. Her ne kadar Huawei Türkiye pazarını fazlasıyla önemsese de, Mate 40 modelini ülkemize getirmeme olasılığı var diyebiliriz.

Herkesin bildiği gibi Çin menşeli akıllı telefon üreticisi çok yüksek ihtimalle Mate 40 Pro Plus ve Mate 40 Porsche Design modellerini ülkemize getirmeyecek. Ancak ailenin diğer iki üyesi olan Mate 40 ve Mate 40 Pro'nun Türkiye'de satışa sunulacağını düşünüyoruz. Huawei her ne kadar yeterli işlemci sayısına sahip olmasa da bizce Türkiye pazarını es geçmeyecektir. Bakalım şirket işlemci sorununu ilerleyen zamanlarda nasıl aşacak? Hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Kufurbaz haydo
Zenginler yabanci marka fakirler yerli marka kullanir yerli marka kullanan bir tane ogretmen doktor millet vekili baskan goremezsiniz
Cevapla
blitzkrieg
ogretmenler iyi maas almiyor ama sen bilirsin
NoName
Şöyle söyleyeyim pek umrumda olmaz. Zaten dolar ile işimiz olmadığı için yerli kullanacağım (!!!)
Cevapla
Özzz
Sanki venüs yerli😄😄😄
Akin
Yerli ve milli herzaman iyidir
CAHİLL
AY AYY AĞIZA BAKK NELERDE DİYORMUŞ YERLİ TELEFON OLARAK NE KULLANIYORSUN ACABA VENUS FALAN Mİ :D
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.