Huawei Mate 50 serisinin çıkış tarihi belli oldu

Teknoloji dünyasının yasaklı markası Huawei, yeni amiral gemisi serisi Mate 50 üzerinde çalışmaya devam ediyor. Son bilgiler bu yeni serinin çıkış tarihi hakkında yeni bilgileri gözler önüne serdi.

Huawei Mate 50 serisinin çıkış tarihi belli oldu

Huawei, Amerikan ambargosunun ardından toparlanma çalışmalarına devam ediyor. Bir taraftan Google’ın servislerinden çıkarılan Çinli şirket, diğer bir taraftan ise 5G modemlere erişimi engellenmiş ve bu nedenle de yeni teknolojilerin ithalinden büyük ölçüde mahrum bırakılmıştı. Ancak bu sorunlara kendi teknolojilerini üreterek yanıt vermeye çalışan Huawei’yi şu an için başarılı ya da başarısız olarak nitelendirmek çok mümkün değil.

Çinli teknoloji şirketi için şu an stabil bir süreç yaşanıyor diyebiliriz. Ancak Huawei’nin amacı yeni satışa sunacağı amiral gemisi modelleriyle bu durumu lehine çevirmek. İşte bu nedenle Huawei, şu sıralar Mate 50 serisi üzerinde çalışıyor. Mate 50, Mate 50 Pro ve Mate 50 RS modellerini içermesi beklenen bu seriyi, daha önce en son Mate 40 isimlendirmesiyle 2020 yılının Ekim ayında görmüştük.

Huawei Mate 50 serisinin çıkış tarihi belli oldu

Peki yeni amiral gemisi serisinde bizleri hangi özellikler bekliyor? Açıkçası şu an için Mate 50 serisine dair çok fazla bilgimiz yok. Ancak internet dünyasında dolaşan fısıltılara göre Huawei, yeni serisini Eylül ayında tanıtacak. Üstelik bu modellerde kendi geliştirdiği yeni nesil yonga seti olan Kirin 9000s’i kullanacak.

Tabi bir kez daha hatırlatalım. Huawei’nin 5G modemlerinden yasaklı olması nedeniyle, Çinli şirketin yeni amiral gemisi modelinde de 5G desteği bulunmayacak.