Mobil

En iyi kamera Huawei P20 Pro'da

Huawei Pro 20 yeni bir ödül aldı ve 2018'in en iyi kameralı telefonu seçildi.

En iyi kamera Huawei P20 Pro'da

Huawei'nin geçtiğimiz günlerde tanıttığı akıllı telefon ailesi olan P20'nin en güçlü üyesi P20 Pro, kamerası ile ödüller almaya devam ediyor. Daha önce cep telefonu kameraları ile fotoğraf makinelerinin testlerini yapan DxO tarafından 109 puan verilen telefon bu platformdaki en yüksek rakama ulaşmıştı. Şimdi de bir diğer ödül farklı bir kuruluştan geldi.

TIPA (Technical Image Press Association) isimli kuruluşun her yıl verdiği ödüllerde Huawei P20 Pro, 2018'in en iyi kameralı telefonu ilan edildi. TIPA'nın bu ödüllerinde ağırlıklı olarak fotoğraf makinesi, objektif ve benzer fotoğrafla ilgili aksesuarlar değerlendiriliyor. Yarışmada geçen yıl HUAWEI P10 / P10 Plus modelleri en iyi kameralı telefon seçilmişti. TIPA 2018'de ödül alan tüm cihazları görmek için resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Ana kamerası 3 farklı kameradan oluşan Huawei P20 Pro, neredeyse zifiri karanlıkta bile fotoğraf çekebilme özelliğine sahip. Bu sayede en zor ışık şartlarında bile iyi sonuçlar veren cep telefonu kamerası, dünyada bir ilk olarak ana kamerasında 3 farklı kamera teknolojisi kullanıyor. Kameralardan biri çekim görevine sahipken, diğeri sadece siyah beyaz çekim yapıyor. Üçüncü kamera ise telefoto görevine sahip.

Önümüzdeki günlerde Türkiye lansmanı da yapılacak ve P20, P20 Pro ve P20 Lite olmak üzere 3 farklı modele sahip olan akıllı telefonların sadece P20 Lite modelinin Türkiye fiyatı biliniyor. Huawei P20 Lite'ın Türkiye fiyatı yaklaşık olarak 2200 TL. Diğer iki modelin Türkiye fiyatları ise şimdilik bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.