Huawei P40 Pro 5G özelliklerinin bir kısmı belli oldu!

Huawei’nin yeni amiral gemi modeli olan P40 Pro 5G’nin özellikleri Geekbench testinde ortaya çıktı!

Huawei P40 Pro 5G özelliklerinin bir kısmı belli oldu!

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Huawei, yeni amiral gemilerini piyasaya sürmeye hazırlanırken, son detaylar da yavaş yavaş belli olmaya başladı. ABD’nin ambargo kararının ardından bir dizi problem ile karşı karşıya kalan şirket, günden güne bu problemleri atlatmayı başardı ve hem ülkemizde hem de dünyada popüleritesini yeniden kazandı. Huawei P40 Pro 5G, Geekbanch testinde ortaya çıkarken, söz konusu telefonun özelliklerine dair bazı bilgiler de böylelikle kesinleşmiş oldu.

Huawei P40 Pro 5G özelliklerinin bir kısmı belli oldu! - Resim : 1

Huawei P40 Pro 5G özellikleri büyük oranda belli oldu!

Kutudan Android 10 ile çıkacak olan telefon, gücünü çok yüksek ihtimalle Kirin 990 işlemcisinden alacak. 8 GB RAM ile gelmesi beklenen cihazın opsiyon paketleriyle beraber RAM kapasitesinin 16 GB’a kadar çıkabileceği ifade ediliyor. 26 Mart 2020 tarihinde tanıtılacağı öne sürülen Huawei P40 Pro 5G, Geekbench tek çekirdek performans testinden 776 puan alırken, çok çekirdekli performans testinden ise 3.182 puan aldı.

Huawei’nin P40 Pro 5G’nin yanı sıra iki telefonu daha piyasaya sürmesi bekleniyor. Geekbench testinde ortaya çıkan cihazın yanı sıra diğer iki modelin P40 ve P40 Premium Edition şeklinde olacağı ifade ediliyor. Bakalım Çin merkezli akıllı telefon üreticisi yeni üst seviye akıllı telefonları ile başarıyı yakalayabilecek mi? Hep beraber göreceğiz.