Huawei P40 Pro tasarımıyla büyülüyor!

Huawei’nin önümüzdeki günlerde tanıtması beklenilen yeni amiral gemisi modeli P40 için yeni görseller sızdırıldı. İşte Huawei P40 Pro tasarımı.

Huawei P40 Pro tasarımıyla büyülüyor!

Huawei yeni amiral gemisi modelleri için geri sayıma geçti. Eğer büyük bir aksilik yaşanmazsa, yani uzaylı istilası ve benzeri bir durum olmazsa yeni P modelleri 26 Mart’ta tanıtılacak.

Huawei P40 Pro tasarımıyla büyülüyor!

Şimdiye kadar sızdırılan bilgilere göre Çinli üreticinin 26 Mart’ta Huawei P40, P40 Pro ve P40 Premium modellerini tanıtacağını biliyoruz. Hatta bu 3 modelde de 5G teknolojisinin yer aldığı da iddia edilmekte. En azından sızdırılan raporlarda ortaya çıkan durum bu şekilde.

Geçtiğimiz günlerde P40 modellerinin resmi görseli sızdırılmıştı. Fakat bu görselde yalnızca telefonların arka kısmı gösteriliyordu.

Şimdi ise hem P40, hem de P40 Pro’nun ön yüzünü gösteren bir sızıntı gerçekleşti. Dilerseniz bahse konu sızıntıya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Huawei P40 Pro tasarımıyla büyülüyor! - Resim : 1

Görüldüğü üzere hem Huawei P40, hem de P40 Pro delikli ekran tasarımıyla gelecek. P40 Pro’da edge yani kavisli ekran tasarımı kullanılırken, P40’da ise düz bir panel tercih edilmiş.

Açık konuşmak gerekirse P40 Pro’nun kavisli ekranı ve ince çerçeveleriyle oldukça şık göründüğünü söyleyebiliriz.

Burada bir diğer önemli detay ise P40 Pro’da ses açıp kısma tuşunun da bulunması. Hatırlanacağı üzere benzer bir tasarımla gelen Mate 30 Pro’da ses açıp kısma tuşu bulunmuyordu.