Mobil

Uygun fiyatlı iPhone 9 ne zaman çıkacak?

Apple’ın yakın zamanda piyasaya sürmeyi planladığı iPhone 9’un tanıtımı, koronavirüs yüzünden ertelendi. Peki ama telefon ne zaman piyasaya çıkacak?

Uygun fiyatlı iPhone 9 ne zaman çıkacak?

Apple’ın “uygun fiyatlı” bir iPhone modeli üzerinde çalıştığı artık bir sır değil iken, modelin ismi konusunda iki farklı iddia ortaya atılmıştı. iPhone SE 2 mi yoksa iPhone 9 ismiyle mi tanıtılacak sorularının ardından bahsi geçen telefonun iPhone 9 adı ile 31 Mart 2020 tarihinde tanıtılacağına dair güçlü iddialar vardı. ABD merkezli üreticinin çalışmaları ve isteği de bu yönde olsa da, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs, her şeyin seyrini bir anda değiştirdi. Neredeyse dünyanın tamamına yayılan salgın sonrası planlarını ertelemek zorunda kalan şirket, bütçe dostu bir iPhone hayali kuranları da üzmüş oldu. Telefonu heyecanla bekleyenlerin aklında ise şu anda tek bir soru var. iPhone 9 ne zaman tanıtılacak?

Uygun fiyatlı iPhone 9 ne zaman çıkacak?

Apple bu konuda elinden geleni yapsa da şirket yetkililerinin kafasında önemli soru işaretleri var. Cihazın 31 Mart günü tanıtılması artık imkansız iken Eylül ayına kadar yetiştirilmesi gündemde. Öte yandan A13 Bionic işlemcisinden gücünü alacak olan iPhone 9, Eylül ayında A14 Bionic işlemcisine sahip yeni amiral gemiler ile tanıtılırsa, bu durumun iPhone 9’un pazarlama kampanyasına zarar vereceğinden de endişe ediliyor. Buradan da anlaşılacağı üzere ABD merkezli teknoloji devi, Eylül ayı gelmeden telefonu tanıtmak ve oluşabilecek herhangi bir “eski” algısını başlamadan bitirmek istiyor.

iPhone 9 özellikleri ve fiyatı nasıl olacak?

Bilindiği kadarıyla iPhone 9’da parmak izi tarayıcısına sahip fiziksel ana sayfa tuşu yer alacak. Arka kısımda tek bir kameranın yer alacağını düşündüğümüz modelde 4.7 inç LCD ekranın bulunması bekleniyor. Bunun yanı sıra 3 GB RAM kapasitesi telefonun bildiğimiz bir başka özelliğini teşkil ediyor. Eğer daha büyük ekranlı bir iPhone 9 isterseniz, Apple bu konuda sizlere güzel bir de sürpriz yapabilir. Öyle ki söylentilere göre ABD merkezli üretici 5.5 inçlik iPhone 9 Plus benzeri bir model üzerinde de çalışıyor. iPhone 9 için dillendirilen fiyat 399 dolar iken (başlangıç fiyatı) büyük ekranlı model için ise 499 dolar civarı bir fiyat ifade ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.