Mobil

Huawei P50 için kötü haber geldi

Huawei'nin yeni amiral gemisi modeli Huawei P50 için bugün kötü haber geldi. Yasaklardan dolayı Huawei P50 çok sınırlı sayıda üretilebilir.


Huawei ile ABD arasındaki çıkmaz Çinli firmayı olumsuz etkilemişti. Android lisansını kaybeden Huawei, TSMC ile de anlaşamamış ve Kirin yonga setlerinin geleceğini riske atmıştı. Bir ara Huawei'nin bu anlaşmazlıktan dolayı işlemci bile üretemeyecek konuma düştüğü söylenmişti. Bugün ise Huawei P50 sızıntısı ile bu söylentilerin gerçeklik payının olduğu ortaya çıktı.

17 Nisan 2021 tarihinde tanıtılacağı söylenen Huawei P50, yonga setindeki kıtlıktan dolayı sınırlı sayıda üretilecek. İlk olarak Çin pazarında satışa sunulacak olan P50 ailesinde Kirin 9000 yonga seti serisi yer alacak. Bu yıl P50, P50 Pro ve Pro Plus olmak üzere üç farklı model tanıtacak olan Huawei, yine kamera konusunda rakiplerine taş çıkaracak.

Huawei'nin sınırlı üretim sürecinde nasıl bir politika izleyeceği heniz bilinmiyor. Muhtemelen Mayıs ve Haziran ayına kadar P50'nin stoklarında sorunlar yaşanacak. Qualcomm ile sıkı fıkı olan Xiaomi bile Redmi K40 modelinde stok sorunu çözüyor. Çünkü dünya genelinde yonga seti kıtlığı bulunuyor. Bu süreçte işlemcilerini zor üretecek olan Huawei'nin çok yara alacağı söyleniyor.

Yeni ABD Başkanı Joe Biden ve yönetiminin Çin politikası merakla bekleniyor. Eğer Biden ve yönetimi Huawei'ye karşı olan tutumunu değiştirirse, firma yeniden şahlanma dönemine geçebilir. Harmony OS 2.0 geliştirilmiş olsa bile işlemci olmadan maalesef ki bunun bir anlam ifade etmediği ortada. Umarız en kısa sürede Huawei'nin yasakları kalkar.

Yorumlar
Mal
iPhone 12 Pro Max de Pro Max olduğu için Pro plus Max mega diye dalga geçenler Pro plus için dalga geçmez tabii
Cevapla
Yeter lan şu Apple FanBoyluğu
Aga ne alaka adam bir telefonu 20000 tlden satıyor sen hala afyon 12 puyo meks diyorsun yazık
Ayarsıza ayar veren
Sen ne diyon değişik
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.