Huawei Pocket S2'nin lansmanı ertelendi

Huawei'nin yeni katlanabilir telefonu Pocket S2'nin lansmanı, beklenenden daha geç bir tarihe, gelecek yıla ertelendi. Bu erteleme, katlanabilir telefon pazarındaki rekabeti daha da kızıştırabilir.

Huawei Pocket S2'nin lansmanı ertelendi

Huawei'nin yeni katlanabilir telefonu Pocket S2'nin lansmanı, beklenen Aralık 2023 tarihinden Şubat 2024'e ertelendiği yönünde haberler var. Bu bilgi, FixedFocus isimli bir duyumcu tarafından paylaşıldı. Telefonun aslında bu ay Huawei Nova 12 ile birlikte piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak her iki lansmanın da gelecek yıla ertelendiği bildiriliyor.

Katlanabilir telefon pazarında önemli adımlar atan Huawei, yan katlanan, içe katlanan ve kapaklı tarzda olmak üzere üç farklı kategoride cihazlar sunuyor. Şirket, bu yılın başlarında Mate X3'ü ve ardından Mate X5'i piyasaya sürdü ve her iki model de olumlu eleştiriler aldı.

Şimdi ise şirketin, yeni bir kapaklı tarzda katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı söylentileri var, muhtemelen Pocket S2. Duyumcu DigitalChatStation, akıllı telefon için şeffaf bir kılıfın göründüğü bir resim bile paylaştı.

Huawei Pocket S2'nin lansmanı ertelendi

Resim, telefonun Pocket S ve P50 Pocket cihazlarındaki dairelerden daha büyük iki büyük daireye sahip olacağını öne sürüyor. Ancak genel tasarımın, Huawei'nin mevcut dikey katlanabilir telefonlarına benzer olması bekleniyor.

Rapor edilen gecikme nedeniyle, Pocket S2'nin resmi lansmanı için biraz daha beklememiz gerekecek. Telefonun, Kasım 2023'te piyasaya sürülen Pocket S'nin halefi olması bekleniyor.

Hatırlatmak gerekirse, Pocket S, Qualcomm Snapdragon 778G 4G işlemci ile donatılmış ve uyarlanabilir bir grafen ısı dağıtım birimi ile destekleniyor. Ayrıca, 2790 × 1188 piksel çözünürlüğe, 120Hz'e kadar yenileme hızına ve 1440Hz yüksek frekanslı PWM karartmaya sahip 6.9 inçlik bir OLED panel içeriyor.

Ekran, ayrıca 300Hz dokunmatik örnekleme hızına sahip ve 1.07 milyar renk desteği ile P3 geniş renk gamını destekliyor. Ek olarak, 1.04 inç 340 × 340 çözünürlüğünde dairesel bir OLED ekran bulunan bir dış ekran da mevcut. Cihazı destekleyen 4000mAh kapasiteli bir pil, 40W kablolu şarj desteğine sahip.