Huawei sürpriz arama uygulamasını test ediyor!

Huawei, Google’a alternatif olması beklenen sürpriz arama uygulamasını test ediyor!

Huawei sürpriz arama uygulamasını test ediyor!

Huawei’den Google’a alternatif sürpriz arama uygulamasını test ediyor. Çinli şirketin Google'a alternatif olarak hazırladığı arama uygulamasının ilk ekran görüntüleri yayınlandı. Huawei'nin yeni nesil arama motoru bize ne sunacak? Google’ın yerini alabilir mi?

Huawei sürpriz arama uygulamasını test ediyor!

Bilindiği üzere Huawei, geçtiğimiz yıl ABD ambargosu nedeni ile zor zamanlar yaşamıştı. Huawei yeni nesil akıllı telefonlarında Google uygulamalarını kullanamıyor. Bu nedenle kendi ekosistemini oluşturmaya çalışan Huawei, teknolojilerini bağımsız olarak sunabilmek için önemli adımlar atmaya ediyor.

Huawei ABD yasağından sonra Google'ın yerini alması beklenen arama uygulaması Huawei Search'ı sürpriz bir şekilde duyurdu. Huawei ve Honor akıllı telefonlarda kullanılacak olan arama motoru Huawei Search, firmanın AppGallery içerisinde yer alacak olan, şu an aktif olarak test ettiği bir uygulama.

Huawei sürpriz arama uygulamasını test ediyor! - Resim : 1

Geçtiğimiz günlerde Honor başkanı Zhao Ming, vermiş olduğu bir ropörtajda, Huawei Mobil Servisleri'nin nihayetinde Google Mobil Hizmetleri'nin önüne geçeceğini ifade ederek,  Huawei Mobil Servisleri'ninküresel bir ekosistem olacağı iddiasında bulunmuştu. Huawei ayrıca şu anda kendi Harmony OS işletim sistemini, AppGallery uygulama mağazasını ve bazı mobil servislerini aktif olarak kullanıma sunmuş durumda.

Tüm bunların yanında bazı Huawei yöneticilerinin, ABD ile ilerleyen dönemlerde ticaret yasağını kaldırsa dahi, Huawei'nin bir daha asla Google Mobil Hizmetleri'ni kullanmayacağına dair açıklamalarda bulunduğunu belirtelim.