Mobil

Huawei ucuza telefon satmak için kolları sıvadı

Son dönemde mobil pazarda büyük kan kaybı yaşayan Huawei ucuza telefon satmak için kolları sıvadı.

Huawei ucuza telefon satmak için kolları sıvadı

Huawei'nin içerisinde bulunduğu durum malum. Mobil pazarda büyük bir kan kaybı yaşıyor. Nitekim bu kan kaybının ne zaman sona ereceği de belli değil. Çinli üretici geçtiğimiz günlerde HarmonyOS'i tanıttı. Fakat HarmonyOS beklentileri tam anlamıyla karşılayamadı.

Aslında mobil işletim sisteminin görünüşü, vaat ettiği yenilikler pek çok kişi tarafından beğenildi. Lakin söz konusu mobil işletim sistemi olduğunda iş uygulama tarafında bitiyor.

Huawei 4 milyonu aşkın uygulamanın HarmonyOS'e geleceğinin müjdesini verdi. Fakat Facebook, WhatsApp, Twitter ve Instagram gibi popüler uygulamaların HarmonyOS'e gelmesi beklenmiyor.

Durum böyle olunca HarmonyOS'in müthiş bir işletim sistemi olması ne yazık ki büyük bir önem arz etmiyor. 

Huawei ucuza telefon satmak için kolları sıvadı

Bu durumun az çok farkında olan yetkililer satışları arttırmak için B planını devreye sokmaya hazırlanıyorlar. Çin kaynaklı bir habere göre Huawei yakında pek çok modelinde fiyat indirimine gidecek. İndirimli fiyatlarla birlikte Çinli üreticinin satış rakamlarında önemli bir ivme yakalaması bekleniyor.

Elbette bu indirimin miktarı ve hangi ülkeleri kapsadığı da çok önemli. Örneğin bu indirim Türkiye'yi de kapsayacak mı? Ülkemizdeki Huawei modelleri de uygun fiyatlardan satılmaya başlayacak mı? 

Bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz. Nitekim Huawei modellerindeki uygulama engeli bir şekilde aşılabilir. Eğer Çinli üretici fiyatları biraz indirirse bu durum satışlara olumlu olarak yansıyacaktır.

Yorumlar
Teknosiyosu
Sorun Huawei ile değil ki şimdi haber içeriğinde Huaweinin satış yapmaması in sebebini uygulama potansiyeli az olmsandin dolayı olmuş gözüküyor amerikanin hiç bir uygulaması cinde kullanılıyor. Diğer bi şey amborgo Huawei uygulama yönünden değil ticaret alanından çok etkiledi durum chip islemci ve abd baskı rejimi ile belirli ülkelerde satisinin yasaklanmasından dolayı boyle lütfen haber içeriklerini daha detaylı bilgi verici bir yöntemle verin çünkü eksik Bilgi her kullanıcıyı farkli bir anlama yönlendiriyor.
Cevapla
Mustafa
Aypon (iPhone)eskiden öbür markaların 5 yıl önündeydi şimdi öbür markaların 5 yıl gerisinden geliyor
Cevapla
Melike ŞENOL
Huawei'den gayet memnunum. ABD tabi ki de ambargo koyar çünkü 1.sıraydaydı. Sanki Apple telefonlar ABD'de üretiliyor zannediyorlar. Apple manyakları.
Cevapla
iPhone pro
iPhone huwaie bin basar
Cevapla
AHMET EMİR
Ya Yürü git be iphone da neymiş çöp zaten sadece adından dolayı pahalı iPhone 7 nin 2 GB ramj var ya düşün ve kamera berbat ama Huawei ona bin basar hatta ne bini 1.000.000.000.000 basar
Arnavut Hamit
Bu p40 lite telefonuma harmony os yüklenmesin bak gör Huawei seninle nasıl hesaplaşacağım bekliyorum. 3 telefonumda Huawei ona göre 😡😡😡
Cevapla
Oki
Gelecek reis sakin ol
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.