Huawei uzun süre sonra ilk akıllı telefonunu tanıttı!

Huawei yeni akıllı telefonunu tanıttı! Telefonun özellikleri ve fiyati haberimizde.

Huawei uzun süre sonra ilk akıllı telefonunu tanıttı!

Huawei, Nova 8 serisine yeni bir telefon daha ekledi. Şirket yeni telefonu Nova 8i olarak adlandırıyor. Nova 8 serisine şu ana kadar dört akıllı telefon dahildi. Nova 8 5G, Nova 8 Pro 4G, Nova 8 Pro 5G ve Nova 8 SE. Nova 8i ile bu sayı beşe yükselmiş oldu.

Huawei, Nova 8i'yi duyurdu!

Huawei uzun süre sonra ilk akıllı telefonunu tanıttı! - Resim : 1

Nova 8i, Huawei tarafından "Kenarsız Ekran" olarak lanse edildi. Neredeyse yok denecek bir çerçeveye sahip olan bu ekran sol ve sağ taraflarda 1,3 mm ve üstte 1,35 mm çerçeveye sahip. Bu ekran 6,67 inç büyüklüğünde ve FullHD+ LCD teknolojisini kullanıyor. Sol üst köşede 16MP çözünürlüğe sahip hap şeklinde bir selfie kamerası bulunuyor.

Huawei Nova 8i'nin Arka kısmına bakacak olursak, bir daire'nin içine yerleştirilmiş dörtlü kamera kurulumunu görüyoruz. Bu kamera kurulumunda 64 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera, 2 MP makro kamera ve 2 MP de derinlik kamerası yer alıyor ve yapay zeka ile destekleniyor.

Huawei, Nova 8i'de Qualcomm'un Snapdragon 662 işlemcisini kullanıyor. Telefon 8 GB'a kadar RAM ve 128 GB'a kadar depolamaya sahip olacak. Huawei, Nova 8i'de Android 10 tabanlı EMUI 11 arayüzü kullanacak. Telefonun bataryası ise 4.300 mAh kapasiteye sahip olacak ve 66 watt hızlı şarj destekleyecek.
Huawei'nin dediğine göre telefonun 0'dan 100'e şarj süresinin 38 dakika olduğunu ifade ediyor.

Huawei'nin yaptığı açıklamalara göre Nova 8i, şimdilik Malezya pazarında ön satışa sunuldu. Telefonun fiyatı ise 8 GB RAM kapasiteli versiyon için 312 dolar olarak açıklandı.