Mobil

Huawei ve Turkcell’den önemli işbirliği

Ülkemizdeki mobil teknoloji sektörünün iki önemli ismi işbirliğine gidiyor!

Huawei ve Turkcell’den önemli işbirliği

Mobil sektörün önemli isimlerinden biri olan Huawei, Türkiye’nin teknoloji alanındaki önemli isimlerinden Turkcell ile işbirliğine gidiyor.

Huawei ve Turkcell, 12 Şubat 2020 tarihinde Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Global Başkan Yardımcısı Wang Yanmin ve Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang’ın katılımıyla Mobil Ekosistem Stratejik İş Birliği Basın Toplantısı gerçekleştirdi.

Huawei Mobil Servisleri’nin (HMS) tanıtıldığı ve Turkcell’in kendi uygulamalarını bu platforma taşıdığını açıkladığı basın toplantısında, taraflar iş birliği anlaşması da imzaladı. Turkcell, HMS destekli Huawei telefon satış adedinin önümüzdeki dönemde 1 milyon olacağını dile getirdi. Turkcell ayrıca, Huawei'nin HMS ekosisteminden karşılıklı olarak yararlanmak için iş birliği yapan ilk GSM operatörü oldu.

Huawei ve Turkcell’den önemli işbirliği - Resim : 1

İki şirket arasında yapılan bu işbirliğinin son kullanıcıya yansımasının nasıl olacağı ise büyük merak konusu.

Şu anda ülkemizde Huawei modellerinin hayli popüler olduğunu söylemek yanlış olmaz. Turkcell’in de geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olduğu biliniyor. Bakalım iki devin güçlerini birleştirmesi, satış rakamlarına ne gibi bir etki yapacak. Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.