Huawei’den Samsung ve Apple’a eleştiri

Çinli üreticiden Samsung ve Apple hakkında çarpıcı açıklamalar geldi.

Huawei’den Samsung ve Apple’a eleştiri

CES 2013 etkinliğinde Ascend Mate ve Ascend D2’nin yanı sıra Windows Phone 8 tabanlı Asvend W1 ile boy gösteren Huawei cephesinde oldukça iddialı açıklamalar geldi. Şirketin yönetim kurulu başkanı Richard Yu, akıllı telefon dünyasının bir ve iki numaralı üreticilerini çarpıcı sözlerle eleştirdi.

İlk eleştirilerini Apple’a yapan Yu, Steve Jobs sonrası Apple cephesinde yeniliklerin azaldığı net bir şekilde görülüyor. Oysa Jobs, teknoloji dünyasına sunduğu yeniliklerle Apple’ı dünyanın en değerli şirketi yapmıştı.
1358028906_huawei-1.jpg

Eleştirilerin hedefinde olan bir diğer üretici ise Samsung oldu. Samsung telefonların ucuz plastikten oluştuğu ve bu anlamda şirketin telefonlarında daha kaliteli ve sağlam yapılar kullanması yönünde sözler sarf etti.

Dünyanın lider Network terminal sağlayıcı olan Huawei, son dönemde oluşturduğu iddialı telefonlarla sektörde adından söz ettiriyor. Ülkesi Çin’de oldukça popüler olan şirket aynı başarıyı uluslararası arenada sergileme için var gücüyle mücadele ediyor.

Şirketin nihai hedefleri arasında tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap verecek ürünler oluşturmak olduğunu açıklayan Yu, Ascend Mate’in 6.1-inçlik ekranına yönelik gelen soruya, “Oluşturduğumuz telefon Galaxy Note II’den daha konforlu.” değerlendirmesinde bulundu.