Mobil

Huawei’nin en önemli iki telefonunun çıkış tarihi belli oldu

Çinli akıllı telefon şirketi Huawei, iki yeni akıllı telefon modeli üzerinde çalışmaya devam ededursun, Çinli duyum hesapları bu telefonların çıkış tarihini sızdırdı.

Huawei’nin en önemli iki telefonunun çıkış tarihi belli oldu

Akıllı telefon dünyasının en yalnız isimlerinden biri olan Huawei, uzun süredir Amerika Birleşik Devletleri’nin ambargosuna karşı bir başına direnmeye çalışıyor. Bununla birlikte şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgiler, her geçen gün şirketin biraz daha kan kaybı yaşadığını ve özellikle mali açıdan kritik bir döneme girildiğini söylüyor.

Aslında son günlerde Huawei adının içerisinde geçtiği yeni ortaklıklara baktığımız zaman da bu durum görünebiliyor. Çinli şirket ilk olarak Oppo ile çapraz lisans anlaşması yapmış sonrasında ise bu listeye diğer bir rakibini, Samsung’u eklemişti.

Huawei’nin en önemli iki telefonunun çıkış tarihi belli oldu

İşte bir taraftan kurduğu ortaklıklar sayesinde bu dönemi atlatabilmek için yanına birilerini çekmeye çalışan Huawei, diğer bir taraftan ise yeni amiral gemisi modelleri üzerinde çalışıyor. Şirketin 2023 yılında piyasaya süreceği iki model olan Mate 60 ve P60 modellerinde yine 5G teknolojilerinden mahrum kalacağı kesin olsa da, ortaya atılan son iddialara göre bu telefonlardan Mate 60 gücünü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden, P60 ise Snapdragon 8 (veya 8+) Gen 1 yonga setiyle satışa sunulacak.

Öte yandan bu iki telefondan birincisinin yılın ilk aylarında ikincisinin ise yılın sonuna doğru tanıtılması bekleniyorken, ortaya atılan son iddialar bu bilginin tam aksini söylüyor. Eğer yeni sızıntılar doğruysa hem Huawei Mate 60’ı hem de Huawei P60’u 2023 yılının ilk çeyreği içerisinde görebiliriz.

Yorumlar
Birisi
Sonun iyi olacak huawei cansınn kalite baktılar hepsini çöp edecek hemen set çektiler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.