Huawei’nin HarmonyOS 3.0 işletim sistemi, taşları yerinden oynatabilir!

Çinli teknoloji devi Huawei, yeni işletim sistemi sürümü olan HarmonyOS 3.0 ile ilgili ilk önemli paylaşımlarını yaptı. Şirketin yeni işletim sistemi, Android ve iOS’a ciddi bir rakip olabilir.

Huawei’nin HarmonyOS 3.0 işletim sistemi, taşları yerinden oynatabilir!

Huawei’nin durumunu artık sağır sultan bile biliyordur. Amerikalı teknoloji şirketleri tarafından ambargoya maruz kalan ve bunun sonucunda da bazı pazarlarda %80’e varan kayıplar yaşayan Çinli teknoloji şirketi, yavaş yavaş kendini toparlamaya devam ediyor. Bu süreci eskisinden de güçlü ve daha da önemlisi bağımsız olarak atlatmak isteyen Huawei’nin en çok bel bağladığı teknolojisi ise tabi ki HarmonyOS işletim sistemi.

27 Temmuz yani yarın gerçekleşecek olan tanıtımda Çinli şirketin HarmonyOS 3.0 sürümünü tanıtması bekleniyor. Bununla birlikte takipçilerinin ilgilerini diri tutmak isteyen Çinli şirket, bu sabah yeni işletim sistemine ait bazı görüntüler paylaştı. Söz konusu paylaşıma baktığımız zaman, HarmonyOS 3.0’ın özellikle ana ekran ve widget konusunda epey yol kat ettiğini görüyoruz.

Huawei’nin HarmonyOS 3.0 işletim sistemi, taşları yerinden oynatabilir!

Dosya düzeni, menü geçişleri, animasyon destekli widget’lar gibi konulara ait yeni özellikleri bünyesinde bulunduran HarmonyOS 3.0, sırf bu görüntüleriyle bile rakipleri için büyük bir tehdit olarak algılandı. Bildiğiniz üzere şu an için mobil işletim sistemi Google ve Apple’ın kontrolünde. Android ve iOS işletim sistemleri sayesinde akıllı telefon piyasasını dizayn eden iki teknoloji devinin en son isteyecekleri şey, üçüncü bir ismin piyasada yayılması olacaktır. Bakalım Huawei rakiplerinin korkulu rüyası olan bu hamleyi gerçek kılabilecek mi?