Mobil

İlginç araştırma! Cebinde parası olmayanlar son model iPhone ile geziyor!

Bilindiği üzere ülkemizde iPhone modellerine karşı ilginç bir ilgi var. Hatta pek çok kişi bu telefonu bir statü göstergesi olarak görüyor. Öyle ki cebinde parası olmasa bile iPhone’dan vazgeçmeyenler var. İşte detaylar.

İlginç araştırma! Cebinde parası olmayanlar son model iPhone ile geziyor!

Hali hazırda Türkiye pazarında hizmet veren pek çok akıllı telefon üreticisi bulunuyor. Bu sayede 4000 TL5000 TL bandına sıfır bir akıllı telefon almanız da mümkün. Eğer orta segment bir cihaz arıyorsanız o zaman 10.000 TL’ye kamerası ve performansı tatminkar düzeyde olan bir Android modelini satın alabilirsiniz.

Normal şartlarda asgari ücret ile çalışan birisinin böyle bir telefon almasını bekleyebilirsiniz. Lakin yapılan araştırmalar bu durumun tersini gösteriyor. Çünkü pek çok kişi telefonu bir statü göstergesi olarak gördüğü için iPhone’dan vazgeçmiyor.

İlginç araştırma! Cebinde parası olmayanlar son model iPhone ile geziyor!

Yapılan ilginç bir araştırmaya göre iPhone kullanan 100 kişiye bu telefonu tercih etmesinin sebebi sorulmuş. Bu soruya “Çünkü iPhone” yanıtını veren kişilerin sayısı 34. Yani pek çok kişi neden iPhone’u tercih ettiğini bile bilmiyor.

Daha da garip olan kısım ise 100 kişiden 82’sinin iPhone’u borç ile satın almış olması. Bu kişilerin büyük bir kısmı aylık 10 bin TL’den daha az maaş alıyor. Fakat yine de iPhone’u bir statü göstergesi olarak gördükleri için bu cihazdan vazgeçmiyorlar. Bu arda iPhone’u alanların büyük bir kısmının bekar olduğunu da belirtelim. Görünen o ki işin içerisinde evlilik girip, sorumluluklar arttıktan sonra iPhone’a ayrılan kaynak başka yerlere kaydırılıyor.

Yorumlar
murat
Kaynağı belli olmayan bir haber daha malum yerden uydurulmuş haber. Yani milletin ne kullandığına bakmak yerine bu ürünler neden bu fiyata çıktığını sorgulamıyorlar. Saçmalık.
Cevapla
Can
Ne istiyorsunuz bu halk olsunmu hiç bir şey layık degilmi bazı kesimler rahatmi etsin bu ulkede
Cevapla
Anonim
Saçma sapan çıkarımların elde edildiği araştırmalar. Haber yapmak için haber yapmayın.
Cevapla
evzzz
Çünkü Apple'in yaptığı herşey doğru düzgün çalışıyor ve sağdan soldan toplama bir android telefonu değil
Cevapla
Serkan
Apple Subliminal mesaj işini çok iyi yapıyor demek ki.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.