Şok iddia! Çinli akıllı telefon devi Türkiye pazarından çıkıyor!

Hali hazırda ülkemizdeki akıllı telefon pazarında muazzam bir rekabet mevcut. Görünen o ki bu rekabet bazı akıllı telefon üreticilerinin ülkemizi terk etmesine de zemin hazırlamış durumda. İşte detaylar.

Şok iddia! Çinli akıllı telefon devi Türkiye pazarından çıkıyor!

Türkiye akıllı telefon üreticileri için önemli bir pazar. Hem nüfus yoğunluğu açısından, hem de Avrupa pazarı ile köprü oluşturması bakımından Türkiye’nin cazip bir pazar olduğunu söyleyebiliriz. Bilindiği üzere ülkemizde fabrika kuran, üretim bandını çalıştıran teknoloji devlerine bazı imtiyazlar sunulmuştu. Bu bağlamda Xiaomi, Oppo, Vivo, Tecno gibi birçok Çinli üretici ülkemizde fabrika kurup üretime başladı.

Fakat bu süreçte yaşanan gelişmeler ve Türkiye pazarındaki sert rekabet koşulları, bazı üreticiler için işleri zorlaştırdı. Hali hazırda ülkemizde pek çok akıllı telefon üreticisi boy göstermekte. Lakin kısa bir süre sonra bu isimlerden bazıları Türkiye pazarına veda edebilirler.

Şok iddia! Çinli akıllı telefon devi Türkiye pazarından çıkıyor!

Sektörden aldığımız son duyumlara göre Çin’in en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Oppo Türkiye’deki fabrikasını kapatma kararı almış durumda. Ayrıca Oppo’nun ülkemizdeki kurumsal faaliyetlerini de sonlandırabileceği iddia ediliyor.

Hali hazırda Oppo Türkiye tarafından yapılmış bir açıklama mevcut değil. Lakin bu dedikodu artık yüksek sesle dillendirilmeye başlamış durumda. Eğer Oppo Türkiye tarafından konu ile ilgili bir açıklama gelirse, bunu okurlarımızla paylaşacağız.

Oppo gibi bir devin Türkiye pazarından çıkması ciddi anlamda üzücü olacaktır. Dileriz bu söylentiler asılsız çıkar.