Mobil

İlk pop-up kameralı Samsung modeli ortaya çıktı!

Samsung sonunda inadından vazgeçti ve pop-up kameraya sahip ilk modelini üretti. İşte konu hakkındaki detaylar.

İlk pop-up kameralı Samsung modeli ortaya çıktı!

Samsung tasarım konusunda belli tabuları olan bir firma. Çentikli telefonların zirve yaptığı dönemde bu tasarımı benimsememek için hayli direnen Güney Koreli şirket, iPhone benzeri geniş çentiklere tasarımlarında hiç yer vermedi. Sonradan orta segment modellerinde damla çentikli telefonlar çıkaran Samsung, üst segmentte ise delikli ekran tasarımını tercih etti.

İlk pop-up kameralı Samsung modeli ortaya çıktı!

Güney Koreli şirketin mesafeli durduğu bir diğer tasarım modellemesi ise uçtan uca tam ekrana sahip pop-up kameralı telefonlardı. Nitekim sonunda Samsung bu inadından vazgeçti.

Sızıntı dünyasının güvenilir isimlerinden biri olan @onleaks tarafından sızdırılan bilgilere göre Samsung önümüzdeki günlerde ilk pop-up kameralı modelini tanıtacak. Telefonun teknik özelliklerine dair kesin bilgiler olmasa da pop-up kameralı modeli Galaxy A serisine dahil edileceği belirtiliyor. Bu da yeni modelin orta segmente hitap eden bir cihaz olacağı anlamını taşıyor.

6.5 inçlik ekranla gelecek olan modelin arka bölümünde dikey olarak konumlandırılmış 3’lü ana kamera modülü yer alacak. Ayrıca parmak izi okuyucusu da telefonun arka kısmında bulunacak. Tüm bu bilgilere baktığımızda telefonun fiyatının 3000 TL civarında olacağını söylemek mümkün. Hatta daha keskin bir aralık bile verebiliriz. Eğer yeni Samsung modeli çıkana kadar yeni vergiler gelmez, döviz kurları rekor tazelemezse fiyat aralığı 2500 TL ile 3000 TL arasında olacaktır.

Yorumlar
Haberiniz mi yok
Samsung zaten daha once yapmıştı haberiniz mi yok yoksa
Cevapla
Tuncay
Samsung'un Galaxy A80i varya arka kamerası ön selfi kamerası oluyor.
Cevapla
Bora
Yazınızın girişi yanlış galaxy S8 ile infinity screen teknolojisi samsung çıkartmış, Apple iniz ve diğerleri beceremeyip çentikli telfn yapabilmiştir
Cevapla
Olsa bile 4000 tl olur
Kesin Samsung pop up kameralı telefon yapar he he.
Cevapla
💠Gakko💠
Samsung bilem Çinli şirketlere özenise teknoloji eyiye gitmi demek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.