iMessage yeni özelliği ile tepki çekiyor

Apple’ın iMessage kullanıcılarının beğenisine sunmak için bir süredir üzerinde çalıştığı ve nihayetinde de açık beta olarak kullanıma sunduğu yeni özellik şu an için pek güven vermiyor.

iMessage yeni özelliği ile tepki çekiyor

Muhtemelen hemen her insan, hayatının bir döneminde attığı bir mesajdan dolayı çok pişman olmuş ve karşı taraf bu mesajı okumadan o mesajı geri almak ya da silmek istemiştir. Bununla birlikte SMS dönemlerinde bu pek mümkün değildi ve belki de nice arkadaşlıklar, dostluklar ve hatta ilişkiler bu ufak detay yüzünden bozuldu.

Ancak artık teknoloji çağındayız ve başta WhatsApp, Viber, Telegram gibi internet tabanlı iletişim servisleri olmak üzere pek çok sistem atılan mesajların belirli bir süre içerisinde geri alınmasına ya da tamamen silinmesine müsaade ediyor. Tabi kullanıcıların son derece işine yarayan ve beğeniyle karşılanan bu uygulamanın diğer teknoloji devlerinin de ilgisini çektiği aşikar.

iMessage yeni özelliği ile tepki çekiyor

İşte bu konu üzerinde bir süredir çalışan firmalardan biri olan Apple’da, yayınladığı açık beta ile artık iMessage kullanıcılarının gönderdikleri bir mesajı 15 dakika içerisinde geri alabilmelerinin önünü açtı. Bununla birlikte bu sistem şu an için hala beta aşamasında olduğu için sizi sıkıntıya sokabilecek çok ciddi sorunları içeriyor.

Bunlardan en önemlisi, sizin mesajınızı çekebilmeniz için açık beta sürümünü deniyor olmanız gerekiyor. Ancak tek başına bu yeterli değil çünkü Apple’ın bu yeni özelliği ancak iki tarafında açık beta sürümünü kullanıyor olması halinde geçerli.

Yani siz siz olun, Apple bu özelliği tüm kullanıcıları için servis etmeden önce, önemsediğiniz birisine hatalı bir mesaj atmamaya gayret gösterin.