Mobil

Instagram kurucu ortaklarının haber uygulaması Artifact artık herkese açık

Instagram'ın kurucu ortaklarının kişiselleştirilmiş haber küratörlüğü uygulaması Artifact'in artık bir bekleme listesi yok. Uygulama artık Android'in yanı sıra İngilizce konuşulan çoğu pazarda Apple App Store’da da yayında.

Instagram kurucu ortaklarının haber uygulaması Artifact artık herkese açık

Bugünden itibaren, bir hesap oluşturup farklı bir cihaza geçmek istemediğiniz sürece Artifact'i kullanmak için artık bir telefon numarasına ihtiyacınız olmayacak.

Kevin Systrom ve Mike Krieger'in ekibi, sosyal bir unsur da dahil olmak üzere uygulamaya daha fazla özellik de ekledi. Artık belirli bir makalenin arkadaşlarınızın ilgisini çekip çekmediğini görmek için kişilerinizi yükleme seçeneği var. Kişileriniz arasında yeterince popüler olan bir makalenin yanında bir rozet görünecek.

Artifact, kullanıcıların uygulamadaki makaleleri paylaşması ve bunlara yorum yapması için de bir yol sunacak. Ki beta sürümü, insanların paylaştığı şeyleri içeren bir Keşfet akışına zaten sahipti. Doğal olarak, kullanıcılar paylaşılan bu makaleleri beğenebilir ve yorum yapabilir.

Instagram kurucu ortaklarının haber uygulaması Artifact artık herkese açık

 Uygulama artık en sık okuduğunuz kategorileri ve en çok okuduğunuz yayıncıları görselleştiren bir istatistik özelliğine de sahip. Artifact, makaleleri daha dar tanımlanmış konulara da gruplandırıyor. Bu arada, artık bir makaleyi veya yayıncıyı beğenmediğinizi belirtebileceksiniz ve uygulama size o makale ve yayıncıları daha az gösterecek.  Ayrıca yayıncıları engellemek de mümkün olacak.

Artifact, her ne kadar birkaç açıdan Facebook’u hatırlatsa da, Facebook sosyal grafiği gibi bir şeye sahip değil, ancak arkasında Instagram’ı yaratan adamlar olduğu düşünülürse, yeni uygulamalarının başarılı şansı ortada bir yerlerde gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.