OnePlus’ta yeni katlanabilir akıllı telefon heyecanı var

Çinli teknoloji şirketi OnePlus, 2023 yılını olabildiğince iyi değerlendirebilmek adına yeni katlanabilir akıllı telefon çalışmalarına devam ediyor.

OnePlus’ta yeni katlanabilir akıllı telefon heyecanı var

OnePlus, bu yılın ilerleyen dönemlerinde yeni katlanabilir cihazını piyasaya sürerek katlanabilir akıllı telefon pazarında kendi payını oluşturmaya çalışacak. Şirket, Cloud 11 etkinliği sırasında planlarını açıkladı ve çok beklenen OnePlus 11 amiral gemisi akıllı telefonunun da piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Weibo'da popüler bir sızıntı kaynağı olan Digital Chat Station, yaklaşan cihazla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşarak, cihazın, Samsung'un Galaxy Z Fold serisine benzer şekilde 2K ekran çözünürlüğüne sahip büyük bir ekranı olacağını ortaya koydu.

Bu, yeni OnePlus katlanabilir cihazının, katlanabilir ekran çözünürlüğü 1.792 x 1.920 olan Oppo Find N2'nin yeniden markalaştırılmış bir versiyonu olmayacağını gösteriyor. OnePlus V Fold olarak isimlendirilen bu cihaz daha çok FHD+ çözünürlüğüne yakın bir teknolojiye sahip. Ancak OnePlus katlanabilir cihazı ve Oppo'nun katlanabilir Find N2 cihazı benzer özellikler paylaşabilir.

OnePlus’ta yeni katlanabilir akıllı telefon heyecanı var

Hayranlar, yeni cihazın çıkışını sabırsızlıkla beklerken, resmi piyasaya sürülme tarihinin en erken Temmuz olması bekleniyor. Bu zamana kadar, OnePlus'ın çok beklenen katlanabilir telefonunun özellikleri, tasarımı ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi beklemek zorunda kalacağız.

OnePlus, zaten kendi katlanabilir cihazlarını Çin'de piyasaya sürmüş olan OPPO ve Vivo kardeş şirketlerinin izinden gidecek. Tüm üç marka, BBK Electronics tarafından sahip olunduğundan, OnePlus'ın katlanabilir akıllı telefon segmentine girmesi şaşırtıcı değil.