Mobil

Instagram yeni bir beğeni efekti üzerinde çalışıyor

Ünlü sosyal medya platformu Instagram’ın yeni bir beğeni efekti üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Instagram yeni bir beğeni efekti üzerinde çalışıyor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformları sıralamasında artık ilk sırayı hedefleyen ancak Meta’nın bir diğer şirketi olan WhatsApp’ı yakın zamanda geçmesi pek mümkün görünmeyen Instagram, diğer bir taraftan ise rakibi TikTok ile aradaki farkı korumak istiyor. Çin merkezli sosyal medya devi TikTok’un her geçen gün kendini geliştirdiği ve kullanıcı sayısını çok hızlı bir şekilde arttırdığı biliniyor.

Ortaya çıkan son verilere göre TikTok’un kullanıcısı sayısı son güncellemelerle birlikte 1,5 milyar kişiye ulaştı. Meta tarafından 2022 yılının sonlarına doğru yapılan açıklamada ise Instagram’ın kullanıcı sayısının da 2 milyara ulaştığı biliniyor. Bu veriler baz alındığında şimdilik Instagram açısından bir sorun görünmüyor ancak yine de Amerikalı sosyal medya devi işini şansa bırakmak niyetinde değil. İşte tam olarak bu nedenden dolayı, Instagram yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor.

Instagram yeni bir beğeni efekti üzerinde çalışıyor

Ortaya atılan son iddialara göre Instagram bugünlerde yeni bir beğeni efekti üzerinde çalışıyor. Şu an ki Instagram beğeni efektine baktığımız zaman, ortaya çift tıklanılması durumunda arka fonda beyaz bir kalp ifadesi çıkıp kırmızıya dönüyor. Ancak yeni güncelleme sonrasında beğeni sonrası kalp işareti ekranın alt kısmında çıkacak ve uçarak ekranın üst kısmına doğru sürüklenecek.

Evet ilk etapta bu güncellemenin çok önemli olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak böylesi küçük dokunuşlar bile bir sonraki kapsamlı yeniliklerin ilk habercisi olabilmekteler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.