Mobil

iOS 15 batarya problemi ne zaman düzeltilecek?

Apple'ın yeni güncellemesi iOS 15 ile Apple kullanıcıları şarjın hızla bittiği problemiyle karşılaştı. İşte detaylar.

iOS 15 batarya problemi ne zaman düzeltilecek?

Apple geçtiğimiz günlerde iPhone cihazlar için iOS 15 güncellemesini duyurdu. Ancak iPhone kullanıcıları yeni güncellemeyi aldıklarından beri bazı batarya problemleri deneyimlediklerini bildiriyor. iOS 15'e geçtiklerin beri şarjlarının iki kat daha hızlı tükendiğini fark eden kullanıcılar cevabı internette aramaya başladı. 

Eğer siz de iOS 15 güncellemesinden sonra bazı batarya problemleriyle karşılaştıysanız yalnız değilsiniz. 

Apple iOS 15 batarya problemi ne zaman çözülecek?

Apple'ın iOS 15 sürümünü sunduğundan beri, iPhone kullanıcıları iOS 15 ile ilgili çeşitli sorunları bildiriyor. Listedeki sorunlardan biri, her iOS sürümünden sonra ortaya çıkan yaygın bir sorun olan anormal pil tüketimi. Bu pil sorunlarından bazıları donanımla ilgili olabilir, ancak büyük çoğunluğu muhtemelen Apple'ın en son yazılım güncellemesiyle ilgili. 

İOS 15'e geçtikten sonra pil ömrü kötüleşiyorsa, eski iOS yazılımına geri dönmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Bu kesinlikle bir seçenek, ancak en son bellenimi kullanmaya devam edebilmek için sorunu çözmeye çalışmanız daha mantıklı olabilir. 

İOS 15 pil ömrü sorunlarını düzeltmek zor olabilir, ancak geçmişte bizim ve diğer birçok iPhone kullanıcısı için işe yarayan bazı çözümlerimiz var. İşte o seçenekler:

iPhone'unuzu Yeniden Başlatın
iPhone'unuzu Güncelleyin
Uygulamalarınızı Kontrol Edin
Tüm ayarları sıfırlayın
iOS 14'ü Düşürme
Pil Kutusu veya Pil Bankası satın alın

Eğer bunlar da işe yaramazsa cihazınızı iOS 14 güncellemesine geri yükleyebilirsiniz. Apple'dan iOS 15 batarya problemi ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Yorumlar
KEREM ASTEKİN
arkadaşlar kesinlikle lityum iyon tabanlı teknolojini kullanan cihazları almayın bunların başı çeken ipone 1 marka 2 samsung lityum polimer lipo batarya sahip telefonları tercih edin 3.5 yıl önce aldığım Casper telefonumun bataryası 11 saat elinden bırakma bitmez 2 ay önce aldığım ipone 12 pro şarjı 4 saatte pert boşalıyor adeta akıp gidiyor tüketicinin cebinden 2+3 dolar fazla çalabilmek birazcık daha ince yapabilmek için yapıyorlar 15+20 TL ye telefon sat içine koyduğun bataryayla o telefonu adeta öldürüyorsun arkadaşım 19 bin TL'ye 12 promax aldı tek derdi şarjı bir arkadaşım samsung s21 ultra Aldı şarj dayanmamasından 2 de şimdi aküyle geziyo sakın iyon sahtekarlığına görüp ona göre cihaz alın arkadaşlar
Cevapla
Ertan
Şarj süresi azaltıldı
Cevapla
Tek batarya değil
Wi-Fi bağlantı sorunu telefon kasıyor 12 Pro max
Cevapla
Can
Xr de batarya 1 saat kısalttı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.