Mobil

iOS 8 ile Gelen Yenilikler: FaceTime Audio çoklu görüşme özelliği

iOS 8'in özellikleri.ni tanıtmaya devam ediyoruz

iOS 8 ile Gelen Yenilikler: FaceTime Audio çoklu görüşme özelliği

Apple'ın 2 Haziranda lansmanını yaptığı iOS 8 işletim sisteminin ayrıntılarını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Apple'ın 2010 yılında WWDC Geliiştiriciler Konferansında tanıttığı FaceTime uygulaması Mac PC'lerin birbirleriyle aralarında videolu görüşme yapılabilmesine olanak sağlıyordu. Daha sonra iOS 5 ile birlikte FaceTime uygulaması iPhone ve iPad içinde sunulmuştu. İlk versiyonu sadece Wi-Fi üzerinden görüşme yapılabilmesine olanak sağlıyordu ama iOS 5'in JailBreak yapılmasıyla birlikte FaceTime 3G üzerinden de çalışmaya başlamıştı. iOS 6 ile birlilte FaceTime standart olarak3G görüşmelere destek vermeye başlamıştı.

iOS 7 ile birlikte FaceTime programına sadece sesli görüşme yapabilme eklenmişti ve adı FaceTime Audio olmuştu. Artık internet üzerinden sadece sesle görüşme yaparak kotanızın korunmasını amaçlıyordu. iOS 8 ile birlikte FaceTime Audio'ya grup olarak sesli görüşme yapma imkanı da sunulmaya başlayacak. 

1402145388_facetime-contact-audio.jpg

Akıllı telefonların bir kaç yıl sonra GSM Operatörlerinden sadece internet kullanmaya başlayacağı öngörülerinin böylece ne denli haklı olduğunu görebilmekteyiz. iOS 8'in yeni özelliklerini nasıl buluyorsunuz; Android işletim sistemini bırakıp iOS 8 işletim sistemine geçer misiniz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.