Mobil

iOS ve Android’e geliyor

Popüler mesejlaşma uygulaması BlackBerry Messenger, yaz döneminde diğer platformlarda da yer bulacak.

iOS ve Android’e geliyor

BlackBerry’nin vazgeçilmez unsurlarından BlackBerry Messenger (BBM) yılın ikinci yarısından itibaren Android ve iOS kullanıcıları tarafından da tecrübe edilebilecek. Uygulama şu an için sadece BalackBerry kullanıcıları arasında hizmet sunmakta. Dün gerçekleşen “BlackBerry Live” etkinliğinde Q5 modelinin duyurusu da gerçekleşirken, şirket CEO’su Thorsten Hein; mesajlaşma uygulamasının yaz aylarında diğer iki platformda yer alacağının müjdesini verdi.
1368591147_gsmarena001.jpg

BBM ile kullanıcılar takvim, fotoğraf, dosya paylaşımı, grup içi sohbet ve sesli not paylaşımı birçok özelliği gerçekleştirebilmekte. Söz konusu özelliklerin tümünün ilk aşamada diğer platformlara sunulması beklenmiyor; ilerleyen dönemlerde Android ve iOSkullanıcıları uygulamadan tam manasıyla faydalanabilecek.

Çapraz platformun en önemli mesajlaşma uygulamaları WhatsApp ve Viber gösteriliyor. BBM de final sürümüyle kullanıcılar arasında ciddi bir rol üstlenecektir. Sistem gereksinimlerine göz attığımızda ise iOS 6 ve Android 4.0 üzerindeki tüm kullanıcılar mesajlaşma uygulamasını kullanabilecek.

Yorumlar
Can
Bence süper olur
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.