iPhone 11 de iPhone XR’ın izinden gidiyor

Apple’ın geçtiğimiz yıl satışa sunduğu yeni iPhone modeli satış performansıyla iPhone XR’ı aratmıyor. İşte detaylar.

iPhone 11 de iPhone XR’ın izinden gidiyor

Hatırlanacağı üzere Apple 2018 yılında çentikli tasarıma sahip 3 yeni iPhone modeli tanıtmıştı. iPhone XR, XS ve XS Max. iPhone XR fiyatı ve uzun pil ömrüyle iOS severlerin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Nitekim bu durum telefonun satış rakamlarına da yansıdı. Apple’ın iPhone satışlarının zirve yaptığı yılın ilk çeyreklik bölümünde iPhone XR tüm satışların yüzde 39’luk kısmını tek başına gerçekleştirmişti. Şimdi benzer bir başarı da iPhone 11’den geldi.

iPhone 11 de iPhone XR’ın izinden gidiyor

Apple 2019’un son çeyreğinde iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max modellerini tanıttı. Bu üç modelden iPhone 11, XR’ın devamı niteliğindeyken, iPhone 11 Pro ve Pro Max ise XS ve XS Max’ın halefi olarak görücüye çıktı.

iPhone 11 de iPhone XR’ın izinden gidiyor - Resim : 1

iPhone 11 genel anlamda beklentileri karşılayacak düzeyde bir performansa sahipti. Ayrıca uygun fiyatı bu modeli kullanıcılar için daha cazip bir hale getirdi. Sonuç olarak iPhone 11 de selefi ile benzer bir başarıya imza attı. 2020’nin ilk çeyreğinde satılan toplam iPhone sayısının yüzde 37’lik kısmı iPhone 11’den oluşuyordu.

Yani iPhone 11 de satış başarısı anlamında selefinin izinden gitmeyi başardı diyebiliriz. Bakalım Apple’ın kısa süre önce tanıttığı 5300 TL’lik iPhone SE nasıl bir satış performansı gösterecek? Bekleyip göreceğiz.