Mobil

iPhone 12 beklenenden daha uygun bir fiyata çıkabilir!

Teknoloji dünyasının önemli şirketlerinden olan Apple, iPhone 12 fiyatlarını geçtiğimiz nesline göre daha uygun fiyatlı hale getirmeye çalışıyor.


Akıllı telefon dünyasının lider üreticilerinden birisi olan Apple, yeni amiral gemi modellerini yakın zamanda tanıtacak. Her ne kadar koronavirüs pandemisi sebebi ile üretim noktasında çeşitli sıkıntılar yaşansa da, şirket telefonlarını zamanında sahneye çıkarmanın hesaplarını yapıyor. Apple'ın hesap yaptığı bir başka konu ise iPhone 12 üretim maliyetleri. Buna göre yetkililer, söz konusu telefonun üretim maliyetlerini düşürebildiği kadar düşürerek geçtiğimiz nesle göre daha uygun bir fiyattan satışa çıkarabilmenin derdinde.

iPhone 12 beklenenden daha uygun bir fiyata çıkabilir!

Bilindiği üzere Apple tarafından piyasaya sürülen iPhone modelleri tüketiciler üzerinde daima merak uyandırıcı olmuştur. Yalnızca iOS işletim sistemi kullanmaya alışkın olanlar değil, Android kullanıcıları bile bu telefonların tasarımını ve donanımsal yapısını fazlasıyla merak ediyor.

Tabii heyecan ile beklenen bir başka konu ise telefonların fiyatları oluyor. Bu durumun farkında olan Apple yetkilileri, iPhone 12 modelinin beklenenden daha uygun bir fiyat etiketine sahip olması için ekstra çaba sarf ediyor. Buna göre temel hedef üretim maliyetlerini azaltmak ve böylece cihazın daha uygun bir fiyattan satışa sunulmasını sağlamak.

Peki ama bu üretim maliyeti nasıl kısılacak? Edinilen bilgilere göre Apple bunu cihazın içerisine yerleştirilen batarya yapısını değiştirerek sağlamaya çalışıyor. Buradaki önemli nokta ise batarya katmanlarını azaltarak batarya hücrelerinin daha az yer kaplayan bir alana yerleştirilmesi diyebiliriz.

Böylece şirketin %30 veya %40 oranında bir tasarruf sağlayabileceği ve bu durumun da fiyatlara olumlu yönde yansıyacağı konuşuluyor. Bakalım iPhone 12 fiyatları beklenenden uygun mu olacak yoksa yine beklentilerin üzerine mi çıkılacak? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Tarık
Hahahaa.. üretim maliyetlerini azaltarak uygun fiyatlı ürün çıkarmayı düşüneceklerine, kâr marjlarından feragat ederek çıkarmayı denesinler. Şu Apple ne paragöz bir şirket yahu! Pandemi döneminde dahi kârından vazgeçmiyor!!! Her ne kadar Apple ürünleri kullansam da (imac-ipad-iphone-watch) şu firmadan ciddi anlamda nefret ediyorum. Zaten de bu yüzden en sık kullandığım telefonum android bir telefon.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.