Mobil

iPhone 12 mimarisi ile şaşkınlık yarattı

Geçtiğimiz hafta tanıtılan iPhone 12'nin parçaları sökülerek, iPhone 11 ile karşılaştırıldı.

iPhone 12 mimarisi ile şaşkınlık yarattı

Geçtiğimiz günler paylaşılan bir videoda, iPhone 12 sökülerek içindeki parçalar gösterildi. Bu parçalara ayırma işlemi iPhone 11 içinde tekrarlandı ve iki cihazın içindekiler karşılaştırıldı.

iPhone 12 parçalarına ayrıldı!

Tanıtılmasının üzerinden çok zaman geçmeyen iPhone 12 serisinin bataryası konusunda tartışmalar ortaya çıkmıştı. iPhone 12 ailesinden Pro Max'in bataryasının iPhone 11 Pro Max'e göre daha küçük olduğu paylaşılan bilgiler arasındaydı. Paylaşılan bir videoda iPhone 12 sökülerek içindeki parçalar iPhone 11 ile karşılaştırılıyor. Yapılan karşılaştırma sırasında iPhone 12'nin Qualcomm X55 olarak tanımlanan 5G teknolojisini kullandığı göze çarpıyor, zaten bu konuyla ilgili daha önceden de sızıntılar ortaya çıkmıştı. Tanıtım etkinliğinde de Apple'dan bu konuyla ilgili onay gelmişti.

Paylaşılan görüntüleri de izledikten sonra iPhone 12 parçalarının eklenen yeni özellikler nedeniyle daha büyük olduğu anlaşılıyor. Buradan yola çıkarak da bataryanın neden daha küçük olduğunu anlamak mümkün oluyor.

Dikkat çeken bir diğer konu ise Apple'ın iPhone 12'nin genel boyutlarını inceltmek için bir kaç parçayı küçülttüğü anlaşılıyor. OLED ekranı daha ince, Taptic Engine (titreşim motoru) aksamı önemli ölçüde daha küçük. iPhone 12'nin batarya kapasitesinin iPhone 11'in batarya kapasitesinden % 15 daha düşük olduğu keşfedildi. Tüm bunlar iPhone 12'yi iPhone 11'den % 11 daha ince ve % 16 daha hafif yapıyor.

Yorumlar
💎G@kko💎
Ayfon bana göre marka değeri dışında beş kuruş etmi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.