iPhone 12 Pro serideki diğer telefonları geride bıraktı!

Bu ayın başında iPhone Pro Max serinin en çok satılan telefonuydu. Fakat bu değişecek gibi görünüyor.

iPhone 12 Pro serideki diğer telefonları geride bıraktı!

Analitik firma Flurry, bu ayın başında yaptığı açıklamada en popüler 2020 iPhone modelinin sınıfının en iyisi iPhone 12 Pro Max olduğunu söyledi. Model, 6,7 inç büyüklüğünde bir ekrana, iPhone 12 serisindeki dört telefon arasında en büyük bataryaya sahip. Ama bu çılgın yılın sonuna yaklaştıkça sonuçlar değişiyor gibi görünüyor. AppleInsider tarafından görüntülenen bir notta, JP Morgan analisti Samik Chatterjee, iPhone 12 Pro modelinin teslim süresinin, yani sipariş edildikten sonra tedarik edilmesi ve kullanıcıya gönderilmesi için geçen sürenin arttığını belirtiyor. Bu da cihazın bu sürümü için artan talebi gösteriyor.

iPhone 12 Pro seride en çok talep gören telefon oldu!

Chaterjee, iPhone 12 Pro için artan teslim süresinin, bu özel varyantın önümüzdeki yıl 2021 iPhone 13 hattı piyasaya sürülene kadar "en fazla kalıcı güce" sahip olacağını gösterdiğini söyledi. Bu yıl, küresel salgın nedeniyle Apple, dört iPhone 12 modelini iki farklı tarihte piyasaya sürmek zorunda kaldı çünkü bazı tedarikçiler fabrikalarını daha önce kapatmak zorunda kaldılar. TF Uluslararası Apple analisti Ming-Chi Kuo Apple'ın, dört 2021 modelinin tümü için tek bir çıkış tarihi belirleyeceğini beklediğini söyledi. 

Tipik olarak her yıl en büyük ekrana sahip iPhone hızlı bir başlangıç ​​yapar ve solmadan önce en popüler yeni model haline gelir. Bu yıl iPhone 12 Pro Max ile olan buydu. Aynı deneyime sahip diğer modeller arasında iPhone 6S Plus (2015), iPhone 7 Plus (2016), iPhone XS Max (2018), iPhone 11 Pro Max (2019) bulunmakta.