Mobil

iPhone 13 bu özelliği ile yeni bir çığır açacak!

Her geçen gün farklı bir özellikle ortaya çıkan iPhone 13 serisi, tanıtımına haftalar kala inanılmaz ve önemli bir özellikle yeniden gündeme geldi.

iPhone 13 bu özelliği ile yeni bir çığır açacak!

Apple'ın yeni iPhone 13 serisi dikkat çekici bir özelliğe sahip olacak. Rapora göre, bu telefonlar uzay ağlarını destekleyecek. İlk kez bir akıllı telefon LEO bağlantısını kullanacak.

Eylül ayında duyurulması beklenen iPhone 13 serisi hem tasarım hem de performansta önemli gelişmelere sahip olacak. Ancak, Apple sadece bunlarla sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Yakın tarihli bir rapora göre, iPhone 13 serisi uzay iletişim ağlarını da destekleyecek.

iPhone 13 LEO uzay iletişim bağlantılarını destekleyecek

Eylül ayında gelecek olan Apple iPhone 13 akıllı telefonlar LEO (alçak dünya yörüngesi) uydu bağlantısı desteğini içerecek. Böyle bir bağlantı, uzak bölgelerdeki kullanıcıların SMS gönderebilmelerinin yanı sıra mobil ağ kapsama alanı olmadan bile telefonun arama yapmalarına izin verecektir.

Bu işlevsellik, iPhone 13'ü özellikle kırsal alanlarda ve 4G LTE standardı veya 5G teknolojisi, zayıf olan veya mobil ağ kapsama alanı olmayan alanlarda daha kullanışlı hale getirecek.

Başka bir deyişle, bir iPhone 13'ünüz varsa, telefon şebekesinin olmadığı alanlarda mesaj gönderebilir ve arama yapabilirsiniz.

iPhone 13 ile gelecek cihazların, dünya yörüngelerindeki uydularla iletişim kurmalarını sağlayan yeni donanımlara sahip olacağı anlamına geliyor. Bu da 4G veya 5G gibi kapsama alanlarının dışında devreye girerek iletişimin sürekli bağlı kalmasını sağlayacak.

Yorumlar
Cemhan Karakuş
bu ve buna benzer özellikler cep telefonları yeni çıktığında GSM henüz yokken kullanılıyordu zaten..
Cevapla
A a ve a
Aman Allahım şimdi napıcam iPhone uzaydan ağ alıyor. Daha 5 km uzaktaki alıcılar çekmiyor uzaydan çekicek inşallah. Herhalde bu özellik olan model 1000 dolar pahalı olur
Cevapla
Cafer
İphoneonucturkiyedegorucuyecikacak
Cevapla
Işık
Şarjı dayanırsa bu özelliği kullanabilirsiniz 👍
Cevapla
İphone
Aa şu sen değilmisin ya hani iphone nin iyi bir telefon oldupunu yediremeyip sürekli şarj ını bahane eden tayfadansın herhalde bak dostum kim nederse desin iphone dünyanın en iyi telefonudur 😎 ve sen gene yediremeyip bişeyler uydurursun neyse arkadaşlar cahillere laf anlatılmaz kısacası
Aynen
Yo yeter 30000 TL ye iPhone 13 pro Max alırsak 5w lik şarj ile 2 günde dolar sonra 1- 2 saat yeter.
Süleyman
13 serisi nin pil kapasitesi iyi 4000 ile 4500 civarı bir günü yeter
Kelek
Kardeşim inovasyon devri bitti; Apple için tabiki de. Bunlardan öyle çok çılgın büyük bir yenilik beklemeyin. En fazla ekran tazeleme hızı artar. Bunlar hep dikkat çekmek için yalan dolan haberler
Cevapla
Yücel
Sen gericisin galiba çomar terbiyecisi
Çomar terbiyecisi
Akplimisin
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.