iPhone 13 teslimlerinde problem yaşanıyor!

Apple geçtiğimiz ay yeni iPhone 13 serisini tanıttı. Ancak cihazların teslimatında bazı problemler yaşanmaya başladı.

iPhone 13 teslimlerinde problem yaşanıyor!

Apple, Eylül ayında yeni iPhone ailesini tanıttı. Uzun süredir merakla beklenen iPhone 13 ailesi kullanıcılar tarafından merakla karşılandı. Söz konusu cihazlar 1 Ekim’de de dünya genelinde ön siparişe açıldı. İlk sipariş verenler cihazlarına ulaşsa da bundan sonra sipariş verenler için bazı problemler söz konusu diyebiliriz.

iPhone 13 ailesine olan yoğun ilgiden dolayı stoklar kısa sürede tüketildi. Kısa sürede teslimat garantisi sunulsa da durum böyle olmayacak gibi görünüyor. Son zamanlarda iPhone 13 almayı düşünüyorsanız en iyi ihtimalle Ekim ayının sonuna kadar beklemeniz gerekiyor.

iPhone 13 serisinde teslimat problemleri yaşanıyor

iPhone 13 teslimlerinde problem yaşanıyor! - Resim : 1

Apple’ın internet sitesindeki duruma bakılırsa iPhone 13 modelini almak istediğinizde İstanbul’a ancak 4-11 Kasım arasında teslim edilebileceği bilgisi veriliyor. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max teslimat tarihlerinde ise iki model arasında bir farklılık bulunmuyor. Apple internet sitesinden ön sipariş verirseniz bu cihazlar da İstanbul’a 11-18 Kasım tarihleri arasında teslim edilecek.

Ekim ayı için durum böyleyken sonraki aylarda teslimatlarda ne kadar gecikmeler yaşanacağı şu anda tahmin edilemiyor. Ancak şirketin teslimat problemleri kullanıcıları şu anda olumsuz etkiliyor ve bu durum bir süre daha böyle gideceğe benziyor. Eğer siz de iPhone 13 almak istiyorsanız ön siparişinizi ne kadar erken verirseniz bekleme süreniz o kadar azalacaktır.