Samsung’un yeni kamera uygulaması, fotoğraf tutkunlarını çılgına çevirecek

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Samsung, fotoğraf severler için çok kullanışlı yeni bir fotoğraf düzenleme uygulaması paylaştı.

Samsung’un yeni kamera uygulaması, fotoğraf tutkunlarını çılgına çevirecek

Samsung daha önce profesyonel fotoğraf çekimi faaliyetiyle uğraşan kullanıcıları için Expert RAW uygulamasını kullanıma sunmuştu. Bununla birlikte Güney Koreli teknoloji devinin, dünyanın her kesiminden ve her türden kullanıcıya sahip olduğu düşünüldüğünde, sıradan kullanıcılar için çok fazla detaya sahip olan bu uygulamanın pek de kullanışlı olmadığı aşikar.

Bu durumun farkına varan Samsung, gereksiz kadran ayarları, süzgeçler, odaklama ayarları gibi ileri seviye bilgi gerektiren özelliklerden arındırılmış yepyeni bir fotoğraf düzenleme uygulamasını kullanıcılarının beğenisine sundu. Galaxy Enhance-X ismiyle mağazadaki yerini alan bu uygulama Artificial Intelligence (AI = Yapay Zeka) desteği sayesinde görüntüler üzerinde çok fazla değişiklik yapabilmenizi sağlıyor.

Samsung’un yeni kamera uygulaması, fotoğraf tutkunlarını çılgına çevirecek

Çektiğiniz ancak bazı niteliklerinden memnun kalmadığınız bir fotoğrafınızı Galaxy Enhance-X ile düzenleyerek ister bulanıklığı giderebilir, ister parlaklığı arttırabilir veya azaltabilir isterseniz de portre modu görünümü kazandırabilmek için hafifçe bulanıklaştırabilirsiniz.

Bunun yanında söz konusu uygulamanın, keskinleştirme, yansımaları kaldırma, güzellik modu ekleme, hareleri yok etme gibi ilave özelliklerinin olduğunu da belirtelim. Ayrıca, Galaxy Enhance-X ile yaptığınız düzenlemeler sonrasında kaydettiğiniz fotoğraf, galerinizde ayrı bir fotoğraf olarak kaydedilerek orijinal fotoğrafınız da korunur. Bu sayede istediğiniz zaman orijinal fotoğrafınız üzerinden yeniden oynamalar yapabilirsiniz.

Son olarak bu uygulamanın bir diğer güzel yanının ise, düşük çözünürlüklü eski fotoğraflarınızın çözünürlüklerini AI desteği sayesinde 2-3 katına çıkarabilmek olduğunu da söyleyelim.