Mobil

iPhone 14 hakkında yeni gelişme!

Teknoloji devi Apple'ın iPhone 14 serisinde kullanılan ekran panellerinin üretim verileri, iPhone 14 Pro modellerine yüksek talep olacağını gösteriyor.

iPhone 14 hakkında yeni gelişme!

ABD'nin teknoloji devi Apple yakın zamanda yeni iPhone 14 modelini tanıtacak. Çok uzun zamandır merakla beklenen modeller birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Şirket, herhangi bir tedarik sıkıntısı çekmemek için tedarikçilerine üretim için siparişleri çok daha önceden vermiş durumda. Peki en çok hangi iPhone 14 versiyonundan üretilecek?

Apple’ın yeni gözdesi olacak

Tanıtılacak olan akıllı telefonlarda büyük değişikliklerin çoğunun Phone 14 yerine iPhone 14 Pro’da olacağını göreceğiz. Görünüşe göre Apple, sahip olduğu daha iyi özellikler ile birlikte satışların Pro takısı alan modellere doğru kaymasını planlıyor.

Apple’ın iPhone 14 serisinde kullanılan ekran panellerinin üretim ve sevkiyat verileri, Apple’ın sonbaharda iPhone 14 Pro modellerine yüksek talep beklediğini gösteriyor. Tedarikçiler daha çok Pro modelleri için ekran panelleri üretmeye odaklanmış durumda.

İlk veriler paylaşıldı

DSCC’den analistçi Ross Young, Apple’ın iPhone 14 üretimine yönelik verilerini paylaştı. Buna göre analistçi Apple’ın ürettiği panellerin yaklaşık yüzde 29’inin iPhone 14 Pro Max için olduğunu ortaya koydu. Diğer yandan iPhone 14 ve iPhone 14 Pro ekran panellerinden yüzde 26 oranında üretilmiş durumda. iPhone 14 Max ise yüzde 19 ile son sırada.

Bu veriler ışığında üretim konusunda çoğunluğu iPhone 14 Pro Max’in oluşturacağını söyleyebiliriz. Apple, büyük ekran ve daha üst düzey özelliklerle birlikte iPhone 14 Pro Max’in en çok talebi göreceğine inanıyor. Diğer yandan sadece tek başına büyük ekranın ise Apple kullanıcıları için yeterli gelmeyeceği düşüncesinde.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.