iPhone 14 hızlı şarj özelliği ile herkesi şaşırttı! Bu bir ilk olabilir

Amerikalı teknoloji devi Apple, Eylül ayının yaklaşmasıyla birlikte geri sayıma geçmeye başladı. İşte iPhone 14 serisi hakkında internete düşen yeni haberler.

iPhone 14 hızlı şarj özelliği ile herkesi şaşırttı! Bu bir ilk olabilir

Apple için yılın en önemli ayı yaklaşıyor. Yeni iPhone serisinin tanıtılacağı bu lansmanda en az 4 farklı iPhone 14 modelinin tanıtılması bekleniyor. Bugüne kadar sızdırılan bilgilerde, yeni modelin özellikle Pro ve standart model olarak ikiye ayrılacağı ve bu cihazlar arasında çok ciddi özellik ile tasarım farklarının olacağı iddiaları yer alıyordu.

Bugün ortaya çıkan son bilgilerde ise iPhone 14 serisinin muhtemel renk seçenekleri gün yüzüne çıkıyor. Eğer iddialar doğruysa, iPhone 14’ün standart modelleri; siyah, beyaz, kırmızı, yeşil ve mor renk seçeneklerine sahip olacakken, Pro modelleri ise altın, grafik, yeşil, mor ve gümüş renk seçenekleriyle karşımıza çıkacak.

iPhone 14 hızlı şarj özelliği ile herkesi şaşırttı! Bu bir ilk olabilir

Görüldüğü üzere gerek ekran tasarımıyla gerekse de işlemci gibi donanımlarıyla ciddi farklılıklar içeren Pro modellerle Standart modeller arasında renk tercihinde de farklılıklar içerecek.

Bununla birlikte Apple’da günden güne akıllı telefon modellerinde yer verdiği hızlı şarj teknolojisini geliştirmeye devam ediyor. Ortaya atılan son iddialarda, iPhone 14 serisinin tamamında 30W hızlı şarj desteği sunulacak. Ancak bu teknoloji, telefonun sadece şarja takıldığı ilk birkaç dakikada randımanlı çalışarak 30W hızıyla şarj edecek. Devam eden dakikalardan itibaren 30W hızını sunamayacak olan bu port, maksimum 27W hızına çıkabilecek.