Huawei Mate 50 serisinin çıkış tarihi netleşti

Çinli teknoloji şirketi Huawei, bu yılın ilk amiral gemisi serisini tanıtmak için artık geri sayıma geçti.

Huawei Mate 50 serisinin çıkış tarihi netleşti

Huawei, bir zamanlar sahip olduğu pazar payının rakipleri tarafından yağmalanmasını hüzünlü gözlerle izliyor. Ancak şirket henüz tamamen pes etmiş değil. Uzun bir süredir yeniden toparlanmak için uğraşan Huawei, bunun için HarmonyOS işletim sistemine güveniyor. Bununla birlikte Çinli şirketin önünde daha çok uzun bir yolun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

İşte bu süreci hızlandırmak için amiral gemisi modellerinden taviz vermek istemeyen Huawei, en önemli serilerinden biri olan Mate modellerini yeniden canlandırıyor. Son olarak 2020 yılında piyasaya sürülen Huawei Mate 40’ın halefi konumunda olan Huawei Mate 50 serisi, çok yakın bir zamanda resmen tanıtılacak. Bugün ortaya atılan son iddialara göre, Mate 50e, Mate 50, Mate 50 Pro ve Mate 50 RS modelleriyle satışa sunulacak olan yeni seri, 7 Eylül tarihinde resmen tanıtılacak.

Huawei Mate 50 serisinin çıkış tarihi netleşti

Öte yandan Huawei bu seride de oldukça önemli problemlerle baş etmek zorunda. Bildiğiniz üzere marka 5G bağlantısından yasaklı. Bu durum Huawei Mate 50 serisinde de devam edecek. Bu nedenle yeni modelde 5G bağlantısına sahip yonga setleri kullanılamayacak ki bu da Huawei’yi kendi yonga setine yönlendiriyor.

Ortaya çıkan son belgelerde, Çinli şirketin yeni amiral gemisi serisinde yine kendi yonga seti olan Kirin 9000S’yi kullanacağını gösteriyor. Bakalım Huawei’nin yeni amiral gemisi, markayı yeniden yükselişe geçirebilecek mi.