iPhone 14 Pro, dünyanın en iyi kameralı telefonu unvanını kıl payı kaçırdı!

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından tanıtılan ve ilk günden itibaren kamera performansı merak edilen iPhone 14 Pro, nihayet DXOMARK tarafından değerlendirmeye alındı.

iPhone 14 Pro, dünyanın en iyi kameralı telefonu unvanını kıl payı kaçırdı!

Apple, Eylül ayının ilk haftasında gerçekleştirdiği Far Out etkinliği sayesinde gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Bu etkinlik kapsamında tanıtılan ve ilk günden itibaren akıllı telefon dünyasının bir numaralı gündem maddesi haline gelen iPhone 14 Pro modeli, bu kez de kamera kalitesiyle adından bahsettirdi.

Akıllı telefon kameralarının derecelendirilmesi ve sıralanması konularında, tartışmasız dünyanın en önemli platformu konumunda olan DXOMARK, merakla beklenen incelemelerini tamamladı ve iPhone 14 serisinin puanlandırdı. Platform tarafından yapılan incelemelere göre iPhone 14 Pro genel bazda 146 puana layık görüldü.

iPhone 14 Pro, dünyanın en iyi kameralı telefonu unvanını kıl payı kaçırdı!

Bu puan gerçekten çok yüksek olsa da, listenin birinci sırasında yer alan ve 147 puanı bulunan Honor Magic 4 Ultimate’i geçmesine yetmedi. Bununla birlikte genel kamera performansı bakımından 2. Sırada kalan iPhone 14 Pro’nun, video çekim performansında ise 149 puanla ilk sırayı aldığını belirtelim.

Listede sadece her serinin en güçlü modeline yer verildiğini hatırlattıktan sonra, genel bazda üçüncü sıraya yerleşen ismin ise Huawei P50 Pro modeli olduğunu belirtelim. Buna göre Çinli şirketin amiral gemisi, genel kamera performansından 143 puan aldı. Listenin dördüncü sırasında ise, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve kamera kalitesiyle 141 puan alan iPhone 13 Pro modelini görüyoruz.