iPhone 14 Pro 'Dynamic Island' özelliği Android cihazlara geldi

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen iPhone 14 Pro'da yer alan Dynamic Island özelliği şimdi Android cihazlara geldi. İşte tüm detaylar.

iPhone 14 Pro 'Dynamic Island' özelliği Android cihazlara geldi

Apple, iPhone 14 Pro ve Pro Max için Dynamic Island'ı tanıttı. Ancak Android kullanıcılarının üzülmesine hiç gerek yok zira özellik Android cihazlara da geliyor. Bu uygulama sayesinde yeni iPhone özelliğinin DynamicSpot adlı Android sürümü kullanılabilecek.

Uygulama geliştiricisi Jawomo, "DynamicSpot size Dynamic Island mini çoklu görev özelliği sunarak son bildirimlere veya telefon durumu değişikliklerine erişmenizi kolaylaştırır" diye belirtiyor. "Görüntülenen uygulamayı açmak için küçük siyah açılır pencereye dokunmanız, genişletmek ve daha fazla ayrıntı görüntülemek için açılır pencereye uzunca basmanız yeterli olacak."

iPhone 14 Pro 'Dynamic Island' özelliği Android cihazlara geldi

iPhone 14 Pro 'Dynamic Island' özelliği Android cihazlara geldi - Resim : 1

Uygulamanın, mesajlaşma, müzik ve zamanlayıcı uygulamaları dahil olmak üzere hemen hemen tüm Android uygulamalarıyla birlikte kullanılabileceği bildiriliyor. Ayrıca, etkileşim ayarlarını değiştirip DynamicSpot açılır penceresinin ne zaman gösterileceğini veya gizleneceğini seçerek uygulamayı özelleştirebilirsiniz. Pro Max için yeni iPhone 14 Pro veya daha fazlası için en az 40 bin TL ödemek yerine, temel DynamicSpot uygulamasını Google Play Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iPhone 14 serisi büyük beklentiler ile piyasaya sürüldü ancak beklentileri pek karşılayabildiğini söyleyemeyiz. Bu kapsamda çıkan bazı hatalar ile birlikte teknoloji devinin yeni modellerinde sorunlar da meydana geldi. Bu sorunlardan en önemlisi titreyen kamera oldu. Şirket şimdi bunu yeni bir güncelleme ile düzeltmeyi planlıyor.