iPhone 14 Pro ve Pro Max Android tasarımı ile geliyor!

Samsung ve LG, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için ortada küçük delikli OLED ekran tedarik etmek için çalışmalara başladı. Apple büyük çentikten vaz mı geçiyor?

iPhone 14 Pro ve Pro Max Android tasarımı ile geliyor!

Son dönemde kapalı kapılar ardında ekran üreticilerinin büyük bir mücadele içerisine girdiği biliniyor. Yeni nesil iPhone modellerinde OLED ekran kullanılacağı iddiası, rekabeti ateşledi.

Apple yaklaşan akıllı telefonları iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'in Samsung ve LG'nin üretimleri olan küçük delikli OLED ekranları LTPO ile donatacağını bildirdi.

Apple iPhone 14 Pro ve Pro Max Ekran Özellikleri!

iPhone 14 Pro ve Pro Max Android tasarımı ile geliyor! - Resim : 1

Apple'ın ilk kez ön kameralar için ekranlardaki büyük kesik çentikleri terk etme planları 2021'in başlarında ortaya çıkmıştı. Yetkili bir Apple uzmanından edinilen bilgiye göre, en iyi modeller olan Pro ve Pro Max'in Android cihazların son birkaç yıldır kullandığı bu tasarıma geçeceği bildirildi.

Samsung'un 6.1 inç iPhone 14 Pro için küçük delikli OLED panelleri tamamen sağlayacağını ve LG’nin ise 6.7 inç ekranlı iPhone 14 Pro Max için ekran siparişlerini paylaşacağı iddia ediliyor. Mevcut Apple akıllı telefonlarda Samsung'un iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max için OLED LTPO panellerin tek tedarikçisi olduğu zaten biliniyor.

iPhone 14 Pro'nun ekran altı Face ID tarayıcıya ve 2 TB'a kadar depolama alanına sahip olduğu da söyleniyor. Apple'ın Eylül 2022'de yeni akıllı telefonlarını tanıtması bekleniyor.