iPhone 14'ün sorunu geçte olsa çözüldü!

Dünyanın teknoloji devi Apple, kamera titreme ve kopyala/yapıştır özelliğindeki sorunlarını düzelten iOS 16.0.2 güncellemesini yayınladı.

iPhone 14'ün sorunu geçte olsa çözüldü!

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan iPhone 14 serisi, sosyal medya uygulamalarında yaşanan kamera titreme sorunu ile gündeme gelmişti. Apple, iOS 16.0.2 güncellemesinde kamera sorunu başta olmak üzere birçok sorunu giderdiğini açıkladı. 

ABD merkezli teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone kullanıcılarının ilk iki günde yüzde 11’inin iOS 16’ya geçtiğini duyurdu. iOS 15 güncellemesini ise ilk iki günde sadece yüzde 8’lik bir kesim yükledi. Köklü değişiklikler ile karşımıza çıkan iOS 16, bazı sorunları da beraberinde getirdi.

Yeni güncelleme yayınladı

Kamera titreme sorununun iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinin ana kamerasında yer alan ikinci nesil OIS teknolojisi nedeniyle oluştuğu tahmin ediliyor. Yeni güncelleme, kamerada yaşanan titreşim sorununu gideriyor.

Apple, iOS 16 ile birlikte kopyala/yapıştır sistemini daha da kolay hale getirdiğini duyurdu. Bazı kullanıcılar, yeni özelliği kullanırken sorun yaşadıklarını bildirdi. Güncellemeyle birlikte, uygulamalar arası içerik kopyalamak için istenen izin sıklığı azaltıldı.