ColorOS 13 Beta bu cihazlara geliyor!

OPPO bazı cihazlarına ColorOS 13 Beta güncellemesini sunmaya başladı. Gelin hep beraber teknoloji devinin planlarına bakalım.

ColorOS 13 Beta bu cihazlara geliyor!

Oppo, dünya çapında birden fazla akıllı telefon için Android 13 tabanlı ColorOS 13 alfa ve beta programlarını çalıştırmaya başadı. Şimdiye kadar, bu telefonların tümü ya amiral gemisi ya da üst orta sınıf modeller olarak karşımıza çıkmıştı.

Bu da Oppo F21 Pro'yu ColorOS 13 açık beta girişimine katılan ilk orta sınıf akıllı telefon yapıyor. Oppo, bir anda Hindistan'da F21 Pro için beta testçileri almaya başladı. Hatırlatmak gerekirse Oppo, Eylül güncelleme dağıtım planında F21 Pro'yu listelemedi. Bu nedenle, bu haber bir sürpriz oldu diyebiliriz.

ColorOS 13 Beta bu cihazlara geliyor!

ColorOS 13 Beta bu cihazlara geliyor! - Resim : 1

Resmi duyuruya göre, şirkete açık beta programı için 5000 koltuk tahsis edildi. Kayıtlar 28 Eylül'e kadar devam edecek. Kaydolmak için kullanıcıların A.16 veya A.17 donanım yazılımı sürümüne sahip olmaları gerekiyor. Ardından, Ayarlar > Cihaz Hakkında > ColorOS Logosuna dokunup > Sağ Üstteki Simgeye dokunarak> Deneme Sürümleri'ne gitmeleri ve ayrıntıları doldurmaları gerekecek.

Seçilen adaylar, OTA aracılığıyla ColorOS 13 beta güncellemesini alacaklar. Marka, en az bir toplu işe alım daha olabileceğini öne sürüyor.  Oppo'nun daha önceki performanslarına bakılırsa , cihaz şu andan itibaren bir veya iki ay içinde Android 13 kararlı güncellemesini alabilir.