Motorola Razr 2022 bomba gibi geliyor!

Motorola bu aralar fazlasıyla yoğun günler geçiriyor diyebiliriz. Şirket şimdi uzun süredir adından söz ettirdiği Motorola Razr 2022 özellikleri duyuruldu.

Motorola Razr 2022 bomba gibi geliyor!

Geçen ay yeni Motorola Razr 2022 duyurulmuştu. Bu kapsamda yeni katlanabilir kapaklı modelin Çin dışında satışa sunulup sunulmayacağı da merak konusu olmuştu. Şimdi, güvenilir bir kaynak olan @evleaks tarafından sızdırılan renderlar sayesinde, Çin dışında küresel bir sürümün yakın olabileceğine dair bazı kanıtlarımız var.

Motorola Razr'ın geçtiğimiz ay piyasaya sürülmesiyle birlikte gelen tanıtım materyalleri, ekranların içeriğini yalnızca Çince gösteriyordu. Şimdi sızdırılan ise görseller bol miktarda İngilizce metin sunuyor, Bu kapsamda cihazın global pazarlara gelebileceğini söyleyebiliriz. Bazı kuruluşlar bir ABD sürümünün mümkün olabileceği konusunda spekülasyon yapsa da, yayınlanan görüntüler tam olarak böyle göstermiyor.

Motorola Razr 2022 bomba gibi geliyor!

İlginç bir şekilde, tüm ekran görüntülerinde saat ve tarih 3 Nisan Salı günü 11:35 şeklinde ayarlanmış. 3 Nisan 1973 Salı, bir Motorola mühendisinin ilk cep telefonunun prototipi olan DynaTAC kullanarak ilk telefon görüşmesini yaptığı gündü. Burda şirket kendisiyle ilgili ufak bir mesaj veriyor diyebiliriz. Geçen ay Motorola, 2022 Razr'ı duyurdu ve selefine göre bazı değerli yükseltmeler yaptı. 

OIS ve 13MP ultra geniş özellikli bir ana 50MP kamera sensörü var, ancak buradaki gerçek yükseltme, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinin eklenmesi. Razr 2022, Çin'de 5,999 CNY'den (~ 856 $) başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Motorola tarafından henüz başka bir piyasa fiyatlandırması veya bulunabilirliği doğrulanmadı.