iPhone 15 Pro'nun tasarımı internete sızdı!

iPhone 15 Pro'nun tasarımını ortaya koyduğu iddia edilen yeni görüntüler internete sızdırıldı. İşte ayrıntılar...

iPhone 15 Pro'nun tasarımı internete sızdı!

Kılıf üreticisinin erişim sağladığı CAD modellerine dayanan, iPhone 15 Pro'nun neye benzeyeceğine dair yeni görseller sızdırıldı. Bu görseller Apple'ın yeni nesil Pro iPhone'un tasarımında biraz farklı bir yaklaşım benimsediğini gösteriyor.

Apple genellikle yeni telefonlarını piyasaya sürmeden önce bu CAD dosyalarını kılıf üreticileriyle paylaşır, böylece yeni telefonun piyasaya sürülmesinden önce cihazlar için kılıflar hazırlayabilirler; böylece ilk gün için piyasada bol miktarda seçenek bulunur. Sızan görüntülerin, bu dosyalara ilk erişen Çinli bir fabrikadan geldiği bildiriliyor.

Twitter'da @ianzelbo tarafından paylaşılan bu görsellerde görülen en büyük değişiklik, Apple'ın daha önce söylendiği gibi Lightning bağlantı noktasından vazgeçip yerine USB-C'yi koyduğu ve bunun Apple'ın 2012'de 30 pinli konektörü terk etmesinden bu yana en büyük değişiklik olacağı gerçeğini açıkça gösteriyor.

Görüntülerde görülebilen bir diğer belirgin değişiklik ise tasarım. iPhone 12, 13 ve 14 serisi telefonlarda görülen sert, kare şeklindeki kenarlar kayboluyor ve daha önce iPhone 11'de görülen yuvarlaklık yerine daha yumuşak kavisli bir kenar ekleniyor. Bir kez daha, kamera çıkıntısının boyutu artıyor, ancak aynı düzen ve LiDAR sensörü korunuyor.

Gerçekleşecek gibi görünen bir başka değişiklik de, daha önce buradaki haberimizde de bahsettiğimiz gibi, cihazın yan taraflarındaki fiziksel düğmelerden uzaklaşılarak, iPhone SE'deki ana ekran düğmesine benzer kapasitif düğmelere geçilmesi. Sessize alma düğmesi de yeniden tasarlanmış gibi görünüyor.

Şimdilik tüm bildiklerimiz bunlar ve teknik özellikler bir sır olarak kalmaya devam ediyor.