iPhone 5 OLED ekran olacak!

Apple yeni meraklılarının heyecanla beklediği yeni nesil iPhone'un üzerinde esnek OLED ekran kullanmayı düşünüyor.

iPhone 5 OLED ekran olacak!

Akıllı telefonların çoğuna ekran sağlayan Samsung, esnek OLED ekranların üretiminin yaklaşık %40'ını elinde bulunduruyor. Ancak, Apple'ın fazlasıyla satılan mobil cihazlarına yetecek kadar miktarda üretim yapamıyordu. Haliyle Apple da, mobil cihazlarında bu ekranlardan faydalanamıyordu.

1337198224_flexibleorganiceldisplay.jpg

Şimdi ise Samsung, Apple'a yetiştirebileceği kadar miktarda OLED ekran üretebiliyor. Yeni gelen haberlere göre ise Apple ve Samsung piyasaya sürülecek yeni iPhone'nun ekranı için anlaşmış durumda. Ancak yeni üretilecek ekranda çok farklı özellikler bulunuyor.

Apple, yeni meraklılarının heyecanla beklediği yeni nesil iPhone'un üzerinde esnek OLED ekran kullanmayı düşünüyor.  Bu ekranı da tıpkı eski modellerin ekranlarında olduğu gibi Samsung üretecek.

1337198248_iphone-5-ekrab-flex.jpg

Samsung başkan yardımcısı Kwon Oh-hyun daha önce yaptığı açıklamada; esnek yapıdaki ekranların 2012 yılının ikinci yarısında kullanıcıların beğenisine sunulacağını zaten söylemişti. Apple kullanıcıları, OLED teknolojisi ile birleşmiş bir iPhone'u düşüşünce oldukça heyecanlandılar.

Haziran ayı içerisinde kullanıcılar ile buluşması beklenen yeni iPhone'nun, büyük ihtimalle ekranı esnek yapıda OLED özelliğine sahip olacak gibi görünüyor. OLED ekranların esnek olma yapısının faydalarından bir tanesi de tahribata karşı dayanıklı olmaları. iPhone 4 ve 4S ekran konusunda sürekli sorun yaşadı ve kırılmasıyla ilgili Apple sürekli şikayetler aldı. Bu şikayetlerin tekrar olmasını engellemek için Apple, böyle bir yola başvurmuş olabilir. Samsung ise bu tarz ekranları muhtemelen 2015 yılı içerisinde kendi ürünleri üzerinde kullanacak.