Mobil

iPhone 5'in özellikleri iOS 6'da keşfedildi!

Yeni iPhone'un özellikleri iOS 6'da ortaya çıktı.


Apple, şu sıralar Samsung ile yoğun bir patent svaşı içerisine girdi. Şirket bir yandan da yeni ürünleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda duyurduğu yeni iOS versiyonu üzerinde çalışan firma, geliştiricilere beta sürümleri sunarak son hazırlıklarını da tamamlamaya başladı.

Geliştiricilerin iOS 6′nın beta sürümleri hakkında verdiği bilgiler ile bizde Apple'ın planladığı yeni özellikler hakkında ipuçları veriyor. Yeni cihazlar ve özelliklerini de bu bilgilerle anlayabiliyoruz bazen.

1344436520_iphone5003.jpg

Daha önce de iOS ve MAC OS X'in beta sürümlerinden iPad ve Mac ürünleri için retina ekranın geldiğini bilgisine ulaşmıştık. Yani anlaşılan o ki bu sürümlerde denenen ekran çözünürlükleri yeni cihazlar hakkında değerli bilgiler sunuyor.

Aynı şekilde iOS 6′nın son betasında da ilginç bir çözünürlük dikkatleri üzerine çekti. Geliştiriciler isterlerse iPhone için ekran çözünürlüğünü 640 x 1136 piksele kadar çıkarabiliyor. Şuan piyasada olan iPhone 4/4S'in 640 x 960 piksel ekran kullandığını düşünürsek yeni çözünürlük uzunlamasına daha fazla çözünürlüğe sahip. Bu durum yeni iPhone 'da 4 inçlik bir ekran kullanılacağı söylentilerini doğrular nitelikte.

iPhone 5'in iOS 6 ile birlikte Eylül ayı içinde tanıtılacağını düşünüyoruz.

Yorumlar
Misafir
İos 6 ne zaman geliyodu ya?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.