Mobil

iPhone 6 için görülmemiş sipariş!

Apple iPhone 6'dan çok emin ve üretim için görülmemiş sipariş verdi.


 Tayvan'ın "Business Weekly" sitesi, iPhone 6'nın üretimi için Apple'ın verdiği sipariş miktarının şimdiye kadar görülmemiş sayıda olduğunu iddia ediyor. Hatta bu sipariş sayısı iPhone 5 ile karşılaştırıldığında bile oldukça fazla. Ancak raporda, yapılan siparişin 4.7 inç iPhone 6 veya 5.5 inç iPhone 6 için kaçar adet yapıldığı belirtilmemiş.

Yayınlanan daha önceki raporlarda Apple’ın Eylül ayında açıklanması beklenen iPhone 6 modeli için 60 ve 80 milyon arası sipariş yapacağı iddia edilmişti. Business Weekly ise iPhone 6’nın ilk parti siparişinin 68 milyon adet olacağını tahmin ediyor.

1405081385_foxconn1.jpg

Ayrıca iddialara göre cihazlar Temmuz ayında seri üretime girecek. iPhone 6’ların üretileceği Foxconn'un başkanı Terry Gou ve Pegatron fabrikasının başkanı Tung Tsu-Hsien, Apple’ın Haziran ayının ikinci haftasından bu yana üretim planı olduğunu doğrulamıştı.

Son zamanlarda sızdırılan bilgiler Apple’ın iPhone 6 modelinde, dün bir haberimizde sözüne ettiğimiz ekranında dokunsal geribildirim özelliği gibi farklı ve yenilikçi özelliklere yer vereceğini gösteriyor. Apple yeni akıllı telefonuna çok güveniyor olacak ki rekor sayıda sipariş verebiliyor. Bakalım söylenenler doğru çıkacak mı? Zamanla bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.