Mobil

iPhone 6S Plus-Lumia 950 XL: Devlerin kamera kapışması

Apple ve Microsoft'un amiral gemisi telefonları kamera karşılaştırma testinde kozlarını paylaştı.


Apple’ın ve Microsoft’un tepe modelleri iPhone 6S Plus ve Lumia 950 XL kamera karşılaştırmasında kozlarını paylaştı. SuperHDView adlı YouTube kanalı tarafından paylaşılan videoda amiral gemisi telefonların hem fotoğraf hem de video kayıt performansları net bir şekilde ortaya koyuyor. Karşılaştırma videosuna geçmeden önce iPhone 6S Plus ve Lumia 950 XL’ın kamera yeteneklerini kısaca hatırlayalım.

İlginizi çekebilir; 

iPhone 6s Plus: Telefonda Sony üretimi12MP çözünürlüklü RGBW kamera sensörü kullanılıyor. f/2.2 diyafram açıklığında 5 katmanlı lensin eşlik ettiği sensör 4K çözünürlükte 30fps videolar kaydedebilir. Optik görüntü sabitleme teknolojisini donanım olarak barındıran iPhone 6S Plus’ın arka kamerası, gerçek ton LED flaşlarla destekleniyor.

Lumia 950 XL:  Microsoft, Lumia 950 XL ile PureView kameraya bir kez daha merhaba dedi. Son olarak 2013 yılında tanıtılan Nokia Lumia 1520’de yer alan PureView kamera teknolojisi Carl Zeiss lens eşliğinde Lumia 950 XL’de karşımıza çıkıyor. Yenilikçi üç LED flaş ile desteklenen 20MP çözünürlüklü arka kamera optik görüntü sabitleme özelliğini (beşinci nesil) donanım anlamında barındırıyor ve 2160p @ 30fps video kaydı gerçekleştiriyor.

Mini yorum: Gündüz gerçekleştirilen fotoğraf ve video çekimlerinde her iki telefonun üstün olduğu noktalar var; ancak söz konusu düşük ışık ya da gece çekimleri olduğunda Lumia 950 XL’ın burada ezici bir üstünlüğü göze çarpıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.