Mobil

iPhone 8'in ekranı hakkında yeni bilgiler geldi

Apple iPhone 8'in ekranı için plastik OLED ekranlar sipariş verdi. iPhone 8'in ekranı nasıl olacak?

iPhone 8'in ekranı hakkında yeni bilgiler geldi

Apple’ın OLED ekrana sahip bir iPhone 8 tanıtacağı artık bir sır değil. Ayrıca iPhone 8’in kenardan kenara kavisli ekran ile geleceği de söyleniyor. Yani çerçeveler ya çok az olacak veya son zamanlardaki modeller gibi arkaya doğru kavisli olacak.

iPhone 8 plastik OLED ekran ile mi gelecek?

Kore medyasından gelen yeni bir rapora göre, yeni iPhone’un OLED sürümü tümüyle kavisli olacak ve Apple Samsung Display'e plastik OLED ekran (cam değil) siparişi verdi. İddiaya göre Samsung, Apple'a 100 milyon adetten daha az eğimli OLED ekran tedarik edecek. Apple’ın cam yerine plastik OLED ekran sipariş etmesinin nedeni eğilebilir olmasından kaynaklanıyor.

Başka bir söylenti ise iPhone 8’in Home tuşu olmadan alt üst kısımlarda dahil tüm ekranın kavisli olacağı yönünde. Ayrıca şirketin iPhone 8 ile yeni dokunmatik seçenekleri geliştirmeye çalıştığı söyleniyor. Yaklaşan iPhone modelinde yeni algılama teknolojisi kullanılabilir. Bu teknoloji, kullanıcıların cihazın herhangi bir yerine dokunması durumunda telefonun yanıt vermesini sağlıyor.

Apple bu özelliklerle büyük bir değişime gidecek ve muhtemelen bunları ilk önce test edecek ve eğer başarılı olur ise kullanıcılarına sunacak.

Bu söylenen özelliklerin yer aldığı iPhone 8 konseptini aşağıda izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.